Шкільний офіцер поліції: у Вінниці розповіли, навіщо у школах впровадять уроки з патрульними. ФОТО

17:38
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні у Вінниці представили проект “Шкільний офіцер поліції”, в рамках якого правоохоронці відвідують навчальні заклади, спілкуються з дітьми, батьками та вчителями – усе задля того, щоб вирішувати конфлікти цивілізовано, а ще краще – попереджати їх виникнення. 

О 14-ій годині у молодіжному центрі «КВАДРАТ» (вулиця Театральна, 15) зібралися завучі з виховної роботи шкіл міста, соціальні працівники та дільничні офіцери поліції. В рамках зустрічі гості довідались, про компетенції, систему проведення занять та почули кілька успішних історій, які відбулися завдяки проекту. Та перед тим був час для неформального спілкування/фотографування.

     

 

За тим кураторка проекту “Шкільний офіцер” Олена Вотякова презентувала концепцію проекту та розповіла, що така практика як шкільний офіцер успішно існує у багатьох країнах світу, а в українських містах його втілили відносно нещодавно.

 

Як зазначила Вотякова, вінницька поліція та школи працюватимуть спільно, щоб вирішувати проблеми школярів та попереджати негативні явища у молодіжному середовищі. Відповідний меморандум представники департаменту освіти міської ради та Управління патрульної поліції Вінниці підписали 20 грудня. Вже у грудні спеціальні навчання пройшли чотири шкільні офіцери, а нині їх п’ятеро.

Зокрема шкільні офіцери відвідують батьківські збори, проводять профілактичні бесіди зі школярами, інформують батьків про актуальні негативні явища у молодіжному середовищі. Як розповіла кураторка проекту «Шкільний офіцер» Олена Вотякова, експерти та громадські діячі розробили, а Міністерство освіти України затвердило 24 уроки. Такі заняття відбуватимуться у формі бесіди, під час яких будуть застосовуватися різні інтерактивні методи, які матимуть на меті донести учням цікаву та важливу інформацію у сфері права, вирішення конфліктів з однолітками, виходу із небезпечних ситуацій тощо.

 

 

Офіцери відвідуватимуть школу двічі на місяць (за кожним офіцером закріплено близько десятка шкіл), але за потреби (наприклад, у проблемних класах) й частіше. Окрім безпосередньо відвідин школи, із шкільним офіцером можна буде зв’язатися у будь-який час, адже у навчальному закладі встановлюються спеціальні інформаційні стенди із контактами закріпленого за цією школою офіцера. Також у школах є тематичні брошури та інформаційні листівки.

   

 

Поділилися поліціянти й першим успішним досвідом впровадження проекту, що, до речі, підтримали усі без винятку вінницькі школи. Як розповіла Олена Вотякова, один з офіцерів розповів про те, як після уроку на тему булінга, до нього звернувся учень 8-го класу Андрій. Хлопець зізнався, що з раннього віку він почав знущатися над своїм однокласником Олегом, водночас школяр хотів виправитись та при цьому боявся втратити свій авторитет.

Офіцер дізнався у Андрія, що той любить займатися плаванням і запропонував хлопцю запросити свою жертву наступного разу піти разом і таким чином знайти спільні інтереси. Андрій погодився і через час офіцер дізнався, що Андрій та Олег стали друзями.

 

Втім, інша історія містить вже далеко не така позитивна. Як розповіла Олена Вотякова, після уроків, які проводять шкільні офіцери, діти часто підходять до них та відкривають душу, розповідаючи такі секрети, про які іноді не знають навіть батьки. Зокрема після лекції підійшла дівчинка розповіла офіцеру про зґвалтування.

Інша історія стосується учня 5-го класу, який після уроку про правопорушення та насильство став свідком ситуації на вулиці, коли чоловік ображав дівчину. За словами матері хлопчика, він підійшов до того чоловіка, виставив у його сторону долоню та сказав: “Стоп, ти – чоловік. Це насильство. Не роби так” – і чоловік зупинився.

     

 

Було місце й розвагам під час презентації проекту. Зокрема це виступи дитячих колективів: перший виконав танець із барабанами, а інший у веселій та ігровій формі розповів про основні правила дорожнього руху та те, як варто поводитися на дорогах міста.

На завершення відбулося те, чого очікували з нетерпінням усі: на сцену вийшло п’ятеро тих самих шкільних офіцерів, які нині працюють у вінницьких школах.

Як зазначила кураторка, це тільки початок проекту, який вже має свої позитивні результати, тож невдовзі усі очікують на поповнення у рядах захисників прав та свобод школярів Вінниці.

Фото автора

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.