Реклама
У світі, в якому щодня все рухається надто швидко та непередбачувано, важливо не стояти на місці та відповідати на поставлені перед нами виклики. Усі сфери, з якими зіштовхується людина, так чи інакше змінюються. Це стосується і шкільної освіти, адже вона також має реагувати на нові умови та підлаштовуватися під них. У цій статті аналізуємо таке поняття, як дистанційна школа, розмірковуємо над тим, чи відповідає така освіта викликам сьогодення, та загадуємося над питанням про існування ідеальної школи.
Чи може освіта застаріти?
Традиційна система шкільної освіти, через яку ми всі пройшли, протягом довгих років була безальтернативною. Її просто не було чим замінити (хоча потреб це робити також не було). Проте сучасність оголила багато проблем: як тих, про які всі знали, але лінувалися їх розв’язувати, так і тих, які дали про себе знати лише з появою нових викликів. Ось лише основні приводи задуматися, а чи не застаріла класична система освіти:
- Запаморочливе навантаження. Навчання – це складно, проте воно має бути раціональним. Діти проводять за партами близько 35 годин на тиждень і все одно потребують репетиторів для того, щоб підготуватися до ДПА та ЗНО (які, нагадаємо, побудовані за шкільною програмою).
- Неефективне витрачання часу. Повернемося до першого пункту. 35-40 уроків на тиждень, усі за розкладом. Додамо до цього також час на дорогу до школи та додому. Неможливо, щоб дитина в таких умовах постійно залишалася продуктивною та сконцентрованою. Як результат – дуже низька ефективність навчання.
- Приділення мінімуму уваги так званим soft skills. Уже давно доведено, що такі навички, як комунікативність, уміння приймати рішення, організованість, адаптивність і критичне мислення, мають навіть більший вплив на подальший успіх людини, ніж досконале знання шкільних предметів.
- Неможливість гарантувати дітям безпеку. Зараз це особливо актуально, адже вчителі в школі не мають можливості якісно захистити всіх школярів.
Додамо до цього ще й те, що фактично шкільна освіта кардинально не змінювалася десятками років. Але в нинішній ситуації стало недоречно ігнорувати новітні методики та технічні здобутки.
Що таке дистанційна школа?
Останнім часом у світі з’являється дедалі більше дистанційних шкіл. Їхньою особливістю є те, що вони роблять акцент не на ультимативному «Навчайся, або станеш двірником!», а на концепції «Ми зробимо все, щоб твоє навчання було цікавим і комфортним». Серед особливостей дистанційної школи можна виділити:
- Навчання в зручний час. Цим дистанційна школа відрізняється від онлайн-шкіл, в яких заняття відбуваються онлайн за розкладом (не завжди зручним). У дистанційній школі учень або учениця вчиться в той час доби, коли йому або їй зручно. Це дозволяє дитині навчатися продуктивно.
- Усебічний розвиток. Формат дистанційного навчання дозволяє дитині приділяти достатньо уваги та часу своїм захопленням.
- Індивідуальний підхід до всіх учнів і учениць. Допомога та підтримка – обов’язковий складник.
- Безпека й комфорт. Навчатися дитина може з будь-якої зручної та безпечної точки світу.
Усі ці особливості роблять дистанційну школу найкращим (на суб’єктивну думку автора цього матеріалу) навчальним рішенням для здобуття середньої освіти.
Дистанційна освіта в Україні
У нашій країні на цей момент онлайн-шкіл набагато більше, ніж дистанційних. У першій та найбільшій в Україні дистанційній школі Optima вважають, що це пов’язано з необхідністю створити інноваційну та сучасну освітню платформу для такого навчання. На ній зберігаються всі відеоуроки, конспекти, тести, завдання, звітність тощо. Це доволі дорогий та важкий процес, тому не всі на це наважуються. У той самий час в Optima вважають, що дистанційна школа має також давати нові та корисні можливості:
- доступ до різноманітних освітніх платформ для вивчення мови;
- заходи для соціалізації дітей;
- різноманітні позакласні активності для розширення кругозору та розвитку дітей.
Усе це – важка робота, яка потребує чималих ресурсів. Тож, коли будете шукати для вашої дитини дистанційну школу, поставте собі запитання: «А чи ця конкретна школа зробила все, що могла, щоб покращити та урізноманітнити навчання дітей?». Сподіваємося, це допоможе вам вибрати правильний навчальний заклад для своєї дитини.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.