Що робити з вінницькими набережними в Архіклубі обговорять урбаністи та активісти

14:44
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Окрім набережної «Рошен» у Вінниці вздовж Південного Бугу ще є чимало території, не пристосованої до користування нею однаково всіма мешканцями міста. Аби врешті почути думку вінничан про ці проблеми та як їх можна вирішити – обговорять у міському Архіклубі напередодні Дня Європи.

Непересічна урбан-подія відбуватиметься у форматі воркшопі та матиме назву «Набережні Вінниці → Активація». Три дні, 17-19 травня, триватиме воркшоп, участь у якому візьмуть представники Агенції просторового розвитку, Інституту розвитку міст і столичної школи з урбаністики CANactions.

Як розповіла журналісту VежА директорка Інститут розвитку міст Аліна Дяченко, воркшоп складатиметься з двох компонентів.

  • Перша частина – це власне сам воркшоп, де протягом двох днів запрошені учасники будуть обговорювати можливі ідеї щодо перетворення набережної Бугу. Представники різних середовищ – велоактивісти, об’єднання людей з інвалідністю, спільнота мам із візочками та інші по 4 години на день будуть працювати над тим, щоб виявити, які потреби та інтереси їх цільова група має щодо вінницьких набережних. У такий спосіб ми хочемо виявити спільні точки інтересів та місця, де бажання можуть розходитись, – каже Аліна Дяченко.

Друга частина воркшопу – публічна, яка відбудеться на третій день заходу 19 травня. О 14:30 в Архіклубі (вулиця Магістратська, 80) стартує публічна дискусія, де вже буде презентовано напрацьовані за два дні певні концепції розвитку та перетворення набережних Вінниці. Врешті, всі очікування і побажання різних груп населення будуть зібрані в один комплекс та передані міському голові, – зазначає директорка Інституту.

За її словами, неабияку підтримку заходу нададуть представники відомої та потужної урбаністичної школи CANactions. Так, серед її співзасновників – швейцарський урбаніст Урс Томанн, котрий вже не перший рік співпрацює із Вінницею.

CANactions School for Urban Studies – експериментальна освітня інституція, розташована у Києві. Освітні програми школи спрямовані на дослідження міст України, розробку концепцій та визначення конкретних дій для розвитку міст – як на стратегічному, так і на тактичному рівнях.

Вхід на дискусію  – вільний. За додатковою інформацією звератися за телефонами: Тетяна Волошина +380 (93) 4121 005; Максим Кравчук +380 (98) 641 55 31.