Реклама
З 1 серпня в Україні було заплановано відновлення перевірок підприємців на наявність РРО – пристроїв чи програмного забезпечення, що реєструють та відправляють дані щодо продажів й повернення товарів до податкової служби, – а також на дотримання норм звітності. Сама ж норма щодо обов’язкової наявності таких апаратів почала діяти, відповідно до Закону України ” Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, з 1 січня 2022 року. Однак, після початку повномасштабної війни перевірки підприємців були тимчасово скасовані.
Втім, після майже півтора року протистояння окупантам перевірки для підприємців заплановано було повернути.
Необхідність РРО для підприємців
Запровадження норм додаткового контролю підприємці сприйняли по-різному. Хтось сприймає їх як нормальний та необхідний інструмент для звітності та обліку, для когось же це стало своєрідним “закручуванням гайок” – додатковою формою контролю від податкової служби. Втім, як би там не було, наявність РРО є необхідністю як для ФОПів, так і для юридичних осіб. За незначним винятком – ФОПи I-ї групи та підприємці, які використовують тільки безготівкову форму оплати й не торгують підакцизними товарами, товарами з гарантійним обслуговуванням, можуть не використовувати такі касові апарати. Йдеться саме про оплату з банківського розрахункового рахунку на банківський. Також можна не встановлювати РРО в сільських магазинах, за виключенням торгівлі алкогольними напоями. Для решти ж випадків відсутність РРО загрожує штрафом.
РРО бувають наступних видів:
Касовий апарат – друкує паперові фіскальні чеки. Всі операції щодо відправлення чеків до податкової служби доведеться здійснювати вручну, адже апарат працює окремо від системи обліку.
Фіскальний реєстратор – друкує паперові фіскальні чеки та може під’єднуватись до програми обліку. Відправляє інформацію про продажі в податкову за допомогою вбудованого модема.
Програмний РРО – автоматизує процес продажу: генерує електронні фіскальні чеки, відправляє їх в податкову, зберігає всю інформацію про продажі, формує звіти та веде статистику для ведення аналітики, автоматично заповнює заявки в податкову при реєстрації касирів тощо. Таким чином, програмні РРО є одними з найзручніших для підприємців. Придбати програмні касові апарати можна в компанії Торгсофт . РРО від Торгсофту були розроблені саме для ФОПів та юридичних осіб, згідно з вимогами українського законодавства.
Функціонал програмних РРО від Торгсофту
Для бізнесу програмні РРО від Торгсофту мають низку відчутних переваг:
1. Підходять для різних типів суб’єктів господарювання та підтримують різні види податків: ПДВ та акциз, ставки та відсотки яких можна налаштувати самостійно, з огляду на умови оподаткування бізнесу.
2. Облік безлічі підприємств, які можна вести в програмі Торгсофт без обмежень. Відповідно — під’єднати до кожного підприємства свій пРРО та контролювати результати продажів фіскального товару.
3. Реєстрація пРРО безпосередньо з програми обліку. Торгсофт підтримує автоматичне налаштування підприємства, додавання ключів касирів та продавців.
4. Інтеграція з програмою обліку Торгсофт, що забезпечує правильний продаж та повернення фіскальних товарів, аналітику продажів, контроль продавців та касирів, швидке відкриття та закриття змін, друк копії чеків та звітних чеків з урахуванням руху коштів.
5. Відсутність регулярних платежів — функція купується один раз.
6. Такий РРО вчетверо дешевше класичного фіскального реєстратора.
7. Регулярні безплатні оновлення з урахуванням нововведень фіскальної служби.
8. Щоденна підтримка користувачів.
9. Актуальні складські залишки.
10. Облік та контроль фіскального і нефіскального товару.
Що може програмний РРО від Торгсофту:
1. Швидке налаштування пРРО. Якщо підприємець зареєстрований на сайті податкової, то налаштувати підприємство в Торгсофт можна швидко, вказавши файл приватного ключа та пароль. Поля налаштувань програмного РРО заповняться автоматично.
2. Підтримка ЕЦП “ПриватБанку” і ТОВ “Україна”. Реалізована підтримка файлів приватних ключів АЦСК ТОВ “Україна” (*.zs2) та АЦСК “ПриватБанк” (*.jks). Тобто, якщо у підприємця вже є ЕЦП від “ПриватБанку”, то він підійде для програмного РРО від Торгсофту.
3. Фіксація податкової ставки. Якщо підприємець сплачує ПДВ або акциз, то в налаштуваннях пРРО в Торгсофт можна встановити податок, який буде застосовуватися для готівкових та безготівкових оплат. Якщо ні — пропускає ці налаштування.
4. Назва та місце використання пРРО. Щоб позначити, кому належить пРРО, йому можна дати довільне ім’я, наприклад, назва ФОПу або магазину. Також пРРО можна закріпити за певною касою або смартфоном для зручності пошуку та для уникнення плутанини.
5. Зв’язок пРРО з підприємством. Програма обліку друкує фіскальний чек від імені ФОП або юридичної особи, до якого прив’язаний пРРО. Це потрібно, щоб продавці не переплутали фіскальний реєстратор, якщо в Торгсофті зареєстровано декілька підприємств від одної юридичної особи чи підприємця.
6. Надсилання чеків реалізацій у податкову. Чек продажів надсилається на сервер фіскальної служби автоматично або після підтвердження продавця.
7. Контроль продажів фіскального товару. Підприємець керує, які чеки будуть відправлені на сервер фіскальної служби.
8. Вибір пРРО при оплаті за товар. У момент оплати можна обрати пРРО з якого надрукується фіскальний чек. У Торгсофт обмежена роль продавця, щоб він не міг продати товар не з того пРРО. Відкрити доступ до цієї функції можна в налаштуванні ролей.
9. Друк чеків на принтері та без. Якщо встановлено принтер чеків, то чеки відкриття зміни, реалізації, повернення, внесення та видачі готівки, z-звіт друкуються автоматично. У Торгсофт можна надрукувати чеки на чек-стрічці 57 та 80 мм — є готові шаблони. Якщо принтера чеків немає — чек буде збережено на комп’ютері як pdf файл.
10. Друк фіскальних чеків з кредитом та передоплатою.
11. Зображення знижки на товар та ціни без знижки у фіскальному чеку.
12. QR-код фіскального чека. На чеках генерується унікальний QR-код — посилання на сайт фіскальної служби для перевірки продажі по чеку.
13. Можливість вибору: друкувати чи не друкувати фіскальний чек при передоплаті або продажу в борг. Немає єдиного правила друку чеків при передоплаті або продажу в борг. Додано багато налаштувань: не друкувати, пропонувати друк, друкувати чек завжди.
14. Робота з декількома продавцями. Всі продажі через пРРО в Торгсофт будуть підписані індивідуальним електронним підписом продавця.
15. Видалення фіскальних чеків у програмі обліку. Для видалення чеків пРРО потрібна функція видалення статистик закритих періодів. Чеки видаляються по останню дату періоду та за якими немає повернень у відкритих періодах. Втім, чеки видаляються лише в програмі обліку Торгсофт, а не на сервері фіскальної служби.
16. В налаштуваннях можна відфільтрувати пРРО по використанню, подивитися стан пРРО — онлайн або офлайн, використовувати кнопки автоматичного заповнення для податків та видів оплат, заповнити форму Код виду податку, увімкнути дві форми оплат — передоплата та кредит.
17. Можна надрукувати копію фіскального чека, подивитися локальний номер офлайн або онлайн чека, тип, дату та час створення чека, документ в Торгсофт, фіскальний номер документа, номер чека для повернення, центр обліку, прізвище касира, номер офлайн сесії, підсумок, скільки грошей внесено та вилучено; подивитися деталізацію: перелік товарів, податків та оплат за чеками.
18. Також такий РРО може функціонувати без мережі. Якщо зв’язок зникає, пРРО автоматично переходить в офлайн-режим, що зобразиться на чеку. Без інтернету за замовчуванням можна надрукувати 2000 чеків пРРО або працювати безперервно 36 годин, але не більше 168 годин на місяць. Програма контролює час роботи офлайн та попереджає користувача, якщо ліміт перевищено. Програмний РРО повернеться в режим роботи онлайн, інформація про продажі синхронізується, коли зв’язок відновиться.
І, наостанок, є фунція програмного РРО в смартфоні. Вона підійде, якщо підприємець використовує смартфон чи планшет для виїзної торгівлі, доставляння з оплатою, для регулярних продажів на торгових точках, де відсутня можливість облаштувати торгове устаткування. Електронний чек можна надіслати покупцеві в повідомленні.
Як наслідок, можна сказати, що програмний РРО від Торгсофту – надійний та зручний помічник для українських підприємців незалежно від типу суб’єкта господарювання.
Ілюстрація – Торгсофту
Дякуємо!
Тепер редактори знають.