-
25 Жовтня/ 18:42Анонси
Публікація25.10.1918:42
“Щедрик” китайською: на Вінниччині відбудеться фестиваль присвячений Леонтовичу
Микола Леонтович та його “Щедрик” – це одна з візитівок Вінниччини та усього Поділля. Тому все частіше ім’я композитора виходить в публічний простір з акцентом на те, що “Щедрик” – це українська композиція, а не “американська народна пісня”.
16 листопада у Вінниці відбудеться фестиваль “Від Щедрика до Carol of The Bells” присвячений відомому подільському композитору Миколі Леонтовичу та зокрема мелодії “Щедрик”, або, як відома ця пісня у світі “Carol of The Bells”.
Оновлений музей-квартира, інформаційні тач-панелі, музичні колективи та вогняне шоу – це все чекає на відвідувачів фестивалю, мета якого популяризувати “подільського Баха”, його “Щедрика” та привабити туристів в Тульчин.
Про це стало відомо сьогодні, 25 жовтня під час прес-конференції у вінницькій бібліотеці імені Тімірязєв. Організатори розповіли, що фестиваль є одним з етапом цілого проєкту, який переміг у конкурсі “Малі міста – великі враження”, у якому, зокрема, передбачено оновлення музею-квартири Леонтовича та капітальні роботи по впорядкуванню території біля музею, виготовлення стендів та створення сайту.
– У нас будуть зручні туалетні кімнати, створена альтанка для проведення мистецьких резиденцій: як композиторські, так і для митців та літераторів, – розповіла Ірина Френкель, директорка Українського центру культурних досліджень.
Як розповіла Лілія Бевзюк-Волошина, прес-секретарка програми “Малі міста – великі враження”, частиною “диджіталазції існуючих музейних фондів” є створення та наповнення інтерактивних “тач”-панелей, які розмістять у самому музеї. Завдяки ним можна буде дізнатися вже відому та абсолютно нову інформацію стосовно Леонтовича – відео, аудіо та фото матеріалів, пов’язанних з піснею “Щедрик”, біографічні відомості композитора, QR-коди з посиланнями на скачування книжок, а також поширення творчості Леонтовича у світі.

Зокрема на девайсі можна буде побачити нарізку фільмів, у яких звучить мелодія “Щедрика”, а в майбутньому для відвідувачів музею планують зробити аудіогід, а також “доповнену реальність”.
– Варто зауважити, що ритмічна та мелодична складова – це лише три ноти, які свідчать про те, що це досить древня музика, – розповідає Назарій Давидовський, який одного разу запустив акцію #Щедрик100challenge. – Фактично, цій мелодії могло би бути декілька тисяч років, і Леонтович не тільки зробив обробку, а “закристалізував” цю мелодію, яка надійшла на нього.
Програма фестивалю
12: 00 – Науково-практична конференція “Щедрик – мистецький арсенал України”
Теми доповідей:
- «Нематеріальна культурна спадщина України. Перспективи розвитку культурних ідеї малих територій».
- «Культурний код «Щедрика».
- 100 років культурної дипломатії. Світовий тріумф «Щедрика».
- «Леонтович – автор геніальних творів «Щедрик» та «Дударик»».
14:00 – Відкриття оновленого Музею-квартири М.Д. Леонтовича
14:00 – Відкриття території фестивалю
15:00 – Фестиваль мистецтв “Від Щедрика до “Від Щедрика до Carol of The Bells”
На території фестивалю буде влаштований “Щедрий” ярмарок, пісочна анімація, вогняне шоу та інші розваги. Окрім цього для відвідувачів виступатимуть кілька хорів, один з яких виконає “Щедрика” китайською.
- Хор академічного ансамблю пісні і танцю “Козаки Поділля” (Хмельницький);
- Народна Хорова Капела “Соломія” (Вінниця);
- Хор іноземних студентів (Суми);
- Державна чоловіча хорова капела імені Л. Ревуцького. (Київ)
Як потрапити на фестиваль?
Фестиваль “Від Щедрика до Carol of The Bells” відбудеться 16 листопада у Тульчині (Вінницька область). Вхід на фестиваль безкоштовний, а для бажаючих потрапити на подію з Вінниці є можливість придбати «Чартерні квитки», завдяки яким можна доїхати до та з Тульчина. Квитки можна придбати в онлайн-касі за ЦИМ посиланням, а також у касах «Афіша Вінниці» у Вежі Артинова, «Магігранді» (2 поверх), «Універмазі», театрі ім. Садовського, Будинку офіцерів, Вінницькій обласній філармонії, турклубі «Бідняжка», «CHERDAK».
Відправлення з Вінниці (кінцева зупинка тролейбусу №10 на вулиці Чехова) о 12:30, прибуття у Тульчин о 14:00. Зворотній маршрут – Тульчин (Палац Потоцьких) о 20:30, прибуття у Вінницю о 22:00 на залізничний вокзал.
– Ми зробимо все, щоб ви від’їхали з нашого маленького міста з великими враженнями, – запрошує міський голова Тульчина Валерій Весняний.
Фото Ольги Мірошниченко
Читайте також:
У Вінниці відзнаку «За мужність та відвагу» передали родині загиблого захисника Дениса Бадіки
Дякуємо!
Тепер редактори знають.