У Вінниці тривають роботи з капітальної реконструкції вулиці Замостянської. Сьогодні, 22 серпня, VежA відвідала будівництво, щоб подивитись як тривають роботи та коли робітники обіцяють все завершити.
На другій черзі Замостянської, а саме від вулиці Стеценка до Стрілецької, сьогодні працює декілька десятків будівельників та важка спецтехніка. Друга черга реконструкції вулиці розпочалась у березні цього року, коли виконували підготовчі роботи. Самі ж роботи з комплексного оновлення вулиці стартували лише у червні і за цей час робітники вже встигли виконати значний обсяг робіт.
Нещодавно на вулиці завершили заміну трамвайних колій за технологією «оксамитовий шлях». Завдяки цьому зменшився гуркіт транспорту.
До речі, було вирішено змінити місце розташування трьох зупинок. Наразі вже облаштували підвищені платформи та уклали плитку на місці зупинкових павільйонів. Тепер в бік центру зупинка “МПМ “Зоря” буде знаходитись ближче до самого палацу мистецтв, навпроти супермаркету, ще одна зупинка буде поряд із стадіоном “Локомотив”. Натомість зупинку трамвая “вул. Академіка Янгеля” зі свого звичного місця перенесуть до “Прозорого офісу”.
Вздовж Замостянської вже замінили підземні комунікації та укладали нижній шар асфальту, встановили опори нових вуличних світильників і з вулиці залишилось прибрати ще декілька старих ліхтарів. Також почали формувати лунки для висадки дерев. До речі, на цій ділянці вулиці планують висадити понад 250 саджанців дерев.
Сама алея також починає формуватись – вже другий день робітники укладають на бетонну основу плитку та розповідають, що працювати під сонцем важко, але доводиться робити все швидко.
Зустріли виконроба Петра Вільчинського, який розповів, що щодня на вулиці працює декілька десятків чоловік, аби встигнути виконати всі роботи якнайшвидше. Сьогодні, наприклад, близько півсотні робітників працюють над оновленням Замостянської.
– Бачите, рухаємось помаленьку. Легко було колії робити, а от тротуари – важко, – розповідає Петро Вільчинський. – Лунки під дерева також. Тут у нас на субпідряді хлопці інші, то вони трохи не встигають, нас затримують. Ми тут без вихідних працюємо.
На думку виконроба, виконувати роботи з реконструкції вулиці необхідно принаймні рік, а не декілька місяців. Раніше планували завершити реконструкцію вулиці до Дня міста, яке відбудеться вже 14 вересня, а до цього часу залишилось трохи більше трьох тижнів. Щоправда, Петро Вільчинський вважає, що для якісного виконання робіт необхідно дещо більше часу.
– Щоб було все зроблено, то нам треба ще місяців зо два. Ми старємось, але то одне, то інше… Поставили поребрик – а потім перероблюємо, розбираємо. То прийде архітектор і каже, як хоче бачити. Ми зробили, потім не сподобалось, ми знову переробили. То бордюр побили – потім замінити треба…
Розповідає, що найбільша затримка із роботами виникає саме через тротуари.
Після завершення будівельних робіт залишиться підключити ліхтарі, встановити камери відеонагляду, облаштувати лавки для відпочинку та сміттєві урни, виділити велодоріжки, а ще зайнятись озелененням території.
Вартість реконструкції другої черги становить 89 мільйонів гривень, з яких 45 мільйонів – це фінансування з державного бюджету.
До речі, одним із пунктів у переліку робіт було ще спорудження фундаменту під “Варшавський замок”. Раніше, у відповіді на інформаційний запит, нам повідомили, що йдеться про розміщення в перспективі об’єкта малої пластики “Варшавський замок” на розі вулиць Замостянської та Стрілецької, а саме – в пішохідній зоні на алеї по Стрілецькій. Додамо, що цей район вінничани називають “Варшавою”. Згодом міський голова Сергій Моргунов пояснив, що така інсталяція – лише один з можливих варіантів. Вони звернулися до польських колег, якщо вони матимуть бажання, чи не могли б подарувати Вінниці якусь інсталяцію, яка пов’язана безпосередньо з Варшавою. Якщо відповіді не буде, то просто зроблять фундамент та звернуться до місцевих митців щодо створення цікавої родзинки для цього мікрорайону.
Нагадаємо, що реконструкцію першої частини вулиці Замостянської розпочали у квітні 2018 року, а більшу частину робіт завершили у листопаді. Тоді на роботи виділили 74,7 мільйонів.
Фото Марини Сербінович
Дякуємо!
Тепер редактори знають.