Публікації за датами

  • 23 Лютого/ 16:38

    Vinnytsia

    Публікація23.02.1716:38

    Автор:Марина Однорог

    Сергій Комберянов у книгарні «Є» розповість про крадіїв пам’яті

Дебютний роман молодого автора Сергія Комберянова ще під час Форуму видавців у Львові потрапив у топи продажів. Що «ховає» в собі трилер про людей без пам’яті і чому письменник обрав саме цю тему.

3-го березня о 18.30 всі відвідувачі книгарні «Є» зможуть дізнатись як це — жити без пам’яті на презентації першої книги Сергія Комберянова «Крадії пам’яті».


Уявіть
собі, що одного дня вас повністю позбавили пам’яті. У вас є лише ваше тіло і ваша мова – чи достатньо цього, щоб бути повноцінною людиною? Як дізнатися хто ви, скільки вам років, чи є у вас рідні? Головні герої цієї повісті за допомогою лікарів та слідчих шукають відповідь на ці питання, але найбільше їх турбує інше: хто з ними це зробив і чому? – говориться в анотації до книги.

Сергій Комберянов народився у місті Самборі Львівської області у сім’ї військовослужбовця. В дитинстві із батьком багато мандрував по теренах СРСР та східної Європи, що вплинуло на світогляди майбутнього автора. З відзнакою закінчив юридичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка і згодом отримав свідоцтво на зайняття адвокатською практикою, яка є його основною діяльністю по сьогоднішній день. Літературною творчістю зайнявся у тридцять три роки після закінчення спеціалізованих курсів Центру літературної освіти. Пише прозу у жанрі психологічного роману, трилеру. У 2016 році отримав третю премію літературного конкурсу «Смолоскип» за повість «Крадії пам’яті».

Письменник розповів, що ідея роману виникла із бажання проаналізувати сутність людини на рівні первинних, майже тваринних відчуттів. Пам’ять у повісті представлена більше як соціальні нашарування минулого: соціальний статус, минулі перемоги чи поразки.

  • Я позбавив героїв усього цього і подивився на них лише, як на живих істот: молодих чи старих, гарних чи не дуже, які бояться, чи навпаки дуже сміливі. Мені здалося, що читачам буде цікаво споглядати за ними і лише в кінці книги дізнатися, хто всі ці люди у реальному житті, житті із автобіографічною пам’яттю, – говорить автор.

Головний герой роману — хлопець, який опинився у групі людей із втратою автобіографічної памяті. Він шукає себе, шукає своїх кривдників, а разом із тим шукає шлях до серця дівчини, якій він, за умовами життя без соціальних нашарувань, не рівня.

  • Він бета самець, а вона альфа самка в штучно створеному племені людей без пам’яті. Читачам і головний герой і другорядні будуть цікавими через аналогії із кожним із нас. Страхи, невпевненості, бажання – усе буде легко впізнаваним, сподіваюся буде дуже близьким читачам, – розповідає про своїх героїв письменник.

Сергій почав писати досить пізно — дебютний роман вийшов, коли автору було 33 роки. Такий зрілий прихід в літературу письменник пояснює тим, що прийшов саме тоді, коли був до цього найкраще готовий.

  • Я вже досяг достатньо, щоб не шукати у творчості грошей, у мене був досвід, яким я міг ділитися і у мене врешті решт з’явився для цього вільний час. Мрія писати не полишала з дитинства – я лише дочекався слушного моменту, – говорить Сергій.

Пізній дебют можна назвати вдалим, адже роман відразу потрапив у топ-продажів на Форумі видавців у Львові. Сергій не чекав поки слава «сама прийде», а робив все для того, щоб про його книгу дізналося якомога більше читачів.

  • Я не лише чекав на успіх, а ще й всіляко йому сприяв: активно піарив, проводив різноманітні акції, співпрацював із критиками і блогерами. Коли дізнався про дані продажів – неймовірно радів, що вся діяльність була не даремною. Це надихає працювати далі, а не спочивати на лаврах.

Письменник зізнався, що задумував книгу, як основу для екранізації і зараз працює з одним київським режисером над синопсисом для того, щоб представити його продюсерам. Сергій вірить, що книга неодмінно буде екранізовано, хоча до цього може пройти багато часу.

Автор розповідає, що велику роль у його творчості зіграли курси Центру літературної освіти і не лише завдяки знанням, які він там отримав, але й завдяки знайомствам, які зявились під час навчання.

  • Всі ці люди розуміють через що я прохожу, як початківець, розуміють і підтримують мене. Така підтримка безцінна. Наприклад, у сфері колег-юристів я на неї розраховувати не можу. Там моя творчість сприймається радше як дивакувате хобі. А підтримка це все ж таки найголовніше, коли починаєш важкий шлях у літературі.

Вже 3 березня вінничани матимуть можливість познайомитись з автором та дізнатись більше про його «Крадіїв памяті». Вхід на презентацію вільний.
Модератор: Сергій Рибницький

Фото з особистої сторінки автора

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Марина Однорог

Дякуємо!

Тепер редактори знають.