Серебрія 1941 року: на Вінниччині влаштують військово-історичну реконструкцію

15:52
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:35

На півдні Вінницької області планують влаштувати фестиваль історичної реконструкції, щоб відтворити події червня 1941 року.

В селі Серебрія Могилів-Подільського району влаштують фестиваль військово-історичної реконструкції “Жива історія: Серебрія 1941”. Як повідомляється на Фейсбук-сторінці Могилів-Подільської районної ради, метою проекту є відтворення подій Другої світової війни на території села Серебрія. Тут розташована оборонна споруда колишнього Могилів-Ямпільського району. Вона є частиною так званої “Лінії Сталіна” – мережі оборонних споруд, що були зведені в 30-х роках минулого століття.

Тогочасна пропаганда стверджувала, що “Лінія Сталіна” неприступна. В червні та липні 1941 року тут велись запеклі бої. Бійцям Вермахту та їхнім румунським союзникам доводилось підривати окремі укріплення, тому що обійти їх не було можливості, враховуючи тамтешній ландшафт.  

Читайте також: Не вижив ніхто: на ставці Гітлера відтворили бій між нацистами, УПА та “червоними”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Наземні укріплення на території Серебрії до наших днів не дійшли. А от підземні споруди збереглись в досить хорошому стані. Як розповів один із організаторів події Віталій Головенько з ГО “Жива історія”, одним із завдань фестивалю є привернення уваги до покинутих укріплень та, в теорії, облаштування там музею.

Військово-історична реконструкція триватиме протягом двох днів. В суботу, 23 червня, організатори більше уваги приділятимуть довоєнному побуту місцевих жителів, а в неділю відбуватиметься власне реконструкція боїв червня 1941 року. Вона буде умовною і спиратиметься в першу чергу на спогади очевидців та історичні джерела. Участь у відтворенні наступу нацистів та їхніх союзників і оборони радянської армії братимуть близько 200 чоловік. Учасниками стануть представники України, Молдови, а також, можливо, Польщі та Білорусі.

Окрім реконструкції боїв організатори обіцяють багато просвітницької діяльності. Протягом двох днів можна буде більше дізнатись про оборонні укріплення Могилів-Ямпліьського укріпрайону, події тих часів, побут місцевих жителів тощо.

Участь в події є безкоштовною.  

Фото: Могилів-Подільська райрада