“Салецький нищить церкву”: у Вінниці прихильники РПЦ мітингували біля ОДА. ФОТОРЕПОРТАЖ

17:40
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні, 3 грудня, біля Вінницької ОДА відбулася акція прибічників Московського патріархату. Віряни протестували проти, на їхню думку, незаконної перереєстрації храмів на Вінниччині до Православної церкви України.

Зокрема, тригером до початку акції стали реєстраційні дії щодо переходів релігійних громад у селах Бахтин, Вербовець і Снітків Вінницької області до Православної церкви України.

 

 

 

Головним “винуватцем” “незаконних дій” парафіяни назвали Ігоря Салецького, керівника управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації, тож під стінами ОДА вимагали звільнити чиновника. І хоча самого Салецького цього дня не було в місті, однак нам вдалось взяти у нього коментар.

Зазначимо, що така “нелюбов” до Салецького з боку РПЦ не є раптовою – уже впродовж декількох років парафіяни РПЦ в Україні з різних населених пунктів судяться з державним реєстратором (представником якого в судах зазвичай виступає Салецький) щодо законності переходу релігійних громад з храмами до ПЦУ. З його слів, загалом оскаржували дії реєстратора у понад 100 позовів в різноманітних судах. Наразі понад 90 проваджень закриті або виграні, 12 – тривають, одне завершилось не на користь Салецького.

Ігор Салецький. Фото з архіву

Нагадали про переходи до ПЦУ і сьогодні на акції біля ОДА:

Двадцять п’ять храмів Вінницької єпархії були перереєстровані незаконно. Збиралися збори сільські – сходилися люди: і православні, і католики, і віруючі, і невіруючі… Приймалися голоси (про перехід до ПЦУ -авт.) всіх. Хоча по українському законодавстві чітко вказано, що це (рішення про перехід – авт.) приймається на зборах релігійної громади членами релігійної громади, – зазначив на акції отець Аркадій, секретар Вінницької єпархії УПЦ (МП).

 

 

 

Разом з тим, за словами Салецького, з усіх судових рішень по переходах до ПЦУ немає жодного, в якому судом встановлено, що збори проводились не членами релігійної громади. Відтак, “твердження, що у загальних зборах брали участь представники інших конфесій, нечлени релігійної громади, не відповідає дійсності”.

Серед інших аргументів, ще один священник-спікер, отець Василій розповів про нібито існування усної домовленості між головою ОДА Сергієм Борзовим та Ігорем Салецьким щодо того, що останній з певного моменту нібито більше не реєструватиме переходи парафіян храмів в Мурованокуриловецькому районі.

Щодо цього аргументу Ігор Салецький у коментарі Vежі зазначив, що це “фантазія священника”, яка не відповідає дійсності.

 

 

 

 

Також згадали на мітингу й ухвалу сумнозвісного Окружного адміністративного суду Києва щодо забезпечення адміністративного позову у справі №640/20201/21 щодо переходу (зміни підлеглості) чотирьох релігійних громад УПЦ (МП) в Мурованокуриловецькому районі, зокрема в с. Бахтин, с. Котюжани, с. Снітків та с. Вербовець. Так, за словами отця Василія, Салецький не виконує вказане судове рішення, яким нібито чиновнику заборонено здійснювати реєстрацію вказаних релігійних громад..

Однак, як відмітив Салецький, ухвала забороняє Вінницькій ОДА та її підрозділам “використовувати (в т.ч. з метою зміни статусу юридичних осіб) інформацію, яка розміщена на офіційному сайті Вінницької обласної державної адміністрації на підставі заяв про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійними організаціями, щодо релігійних організацій”. Зупиняє ухвала реєстрацію лише перехід релігійної громади в с.Вербовець. Відтак, Салецький вважає вказівку щодо нібито невиконання ним ухвали маніпуляцією.

Додатково представники духовенства Московського патріархату заявляли про нібито незаконні дії поліції та СБУ щодо прибічників РПЦ на Вінниччині.

 

 

 

Відтак, як розповів представник ВГС “Миряни”, який не представився, на ім’я Борзова організація підготувала дві заяви “щодо одного і того ж: що тут відбувається дискримінація конституційних прав вірян Української православної церкви (МП – авт.)”:

– Ми вимагаємо, щоб це було припинено, щоб чиновникам, які забули Конституцію та закони, хтось допоміг їх згадати. Або як самі православні віряни сказали раніше, щоб його (Салецького – авт.) було звільнено з посади, – зазначив спікер.

ОНОВЛЕНО: Як з’ясувалося згодом, згаданим спікером був Василь Макаровський, керівник ГС “Миряни”. Цікаво, що наразі він внесений до бази “Миротворця”.

Крім заяв про “гонєнія” на УПЦ (МП), учасники акції влаштували молитовне стояння біля стін ОДА. Загалом участь в акції взяли до 150 людей, котрі, як стало зрозуміло після спілкування з деякими з них – були з різних населених пунктів та районів області.

Фактично завершилась акція після того, як представників парафіян запросили до заступника голови Вінницької ОДА Сергія Здітовецького.

 

 

 

 

 

Також додамо, що в якийсь момент представники духовенства висловили журналісту Vежі обурення щодо того, що нібито наше видання “неправильно” пише назву церкви, зокрема, даремно, на думку священників згадуючи уточнення “Московський патріархат”. Припускаємо також, що негатив може бути пов’язаний і з назвою “РПЦ”.

Зазначимо на це, що згідно із ЗУ “Про внесення зміни до статті 12 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України” релігійні організації, які мають зв’язок із країною-агресором, мають відповідним чином змінити свою назву.

Відтак, використання назви “Російська православна церква” (в Україні) вважаємо законним, позаяк УПЦ (МП) відповідає ознакам підлеглості безпосередньо центру в Росії, як країні-агресору. Закон має вищу юридичну силу та є чинним. Детальніше про проблеми з перейменуванням написали наші колеги з “Радіо Свобода”.

Фото Зорини Гаджук

Читайте також: Щеплення, фейки, РПЦ: розбір аргументів на користь [не] вакцинуватись (з мемами)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.