Оновлено: 27 Вересня 2021, в 14:56
В неділю, 5 вересня, у Вінниці закінчився дводенний “ДІЛИ еко фест”, який зібрав експертів-екологів, активістів, музикантів та просто свідомих громадян з усієї України. Концертна програма другого дня, на відміну від першого, була менш драйвовою, але, на противагу, іноді більш романтичною та “чіловою”.
Так, вечірню програму цього дня відкрив вінницький гурт “Женя і Катя“, а продовжили колективи “Fo Sho” з Харкова та “Latexfauna” з Києва. Ведучим на сцені був актор “Інародного театру абсурду “Воробушек”” Василь Байдак, який своїм своєрідним гумором “розбавляв” паузи між виступами артистів.
Близько 18:10 з незначним запізненням на сцену вийшли зі своєю лірикою “Женя і Катя“. Прохолодного вересневого вечора музиканти “з вінницькою пропискою” створили під головною сценою фестивалю атмосферу любові й трохи сонного затишку, лише на кілька пісень вирвавши присутніх із замріяного заціпеніння та спонукавши трохи потанцювати.
Протягом всього концерту один з лідерів гурту, гітарист та вокаліст Євген Мартинюк, намагався виступати таким собі “заводилою”, мотивуючи слухачів активніше підтанцьовувати під пісні гурту та збиратися під сценою. Однак, чи то через прохолоду, чи то через зайнятість на інших активностях фестивалю, але кількість, як і активність, слухачів на концерті вінничан збільшилась ближче до кінця виступу. Тому, зокрема, посприяли й більш запальні композиції гурту, які лунали в другій половині концерту.
Відомо, що дебютний альбом “Жені і Каті” вийшов у 2016 році, а самі виконавці свій музичний стиль називали “романтичним інді” та “смарт-попом”. За час свого існування гурт вже встиг захопити публіку більшості українських фестивалів, як то “Zaxidfest”, “Файне місто”, “Бандерштат”, “Республіка” та багато інших.
Після “Жені і Каті” головна сцена “ДІЛИ еко фесту” майже на годину знову спорожніла, а увага відвідувачів фестивалю частково змістилася на розмову-лекцію про майбутнє Території SUN “у виконанні” директора департаменту маркетингу і туризму Олександра Вешелені та голови “Мистецького об’єднання “PLAI” Олександри Венславовської.
Близько 19:50 на головну сцену знов у притаманному йому запальному стилі вийшов/вискочив ведучий фестивалю Василь Байдак, аби за 10 хвилин до початку виступу наступних виконавців привернути до сцени увагу якомога більшої кількості глядачів. Будучи одним з акторів “Інародного театру абсурду “Воробушек””, він свій досвід у такому гуморі виніс і в роботу ведучого, періодично апелюючи до окремих слухачів, яких він й інтегрував у такий собі інтерактив. Ближче до самого виступу наступних виконавців він, ніби вичерпавши інші інструменти впливу, вдався до такого собі “забороненого прийому” і вкотре закликав слухачів зібратися під сценою, додавши, що хто не підійде, “той лох”.
Так, після чергового зворотнього відліку, на сцену вийшли три сестри з Харкова – гурт “Fo Sho“. Ніби на противагу спокійній атмосфері на концерті “Жені і Каті”, дівчата зі своїм “американським репом з українською душею” трохи наробили шуму на сцені фестивалю. Більшість треків вони виконували англійською, хоча в їх виступі були й комбіновані російсько-українські та україно-англійські композиції.
Виступ харків’янок видався достатньо жвавим, гучним та енергійним, відтак під сценою зібралося вже більше слухачів, які, завдяки енергетиці сестер, також “розігрілися” перед виступом хедлайнерів другого дня фестивалю – гурту “Latexfauna”.
Цей київський колектив утворився у 2015 році, а стиль його характеризують, як чилвейв – фактично, суміш інді-попу, сінті-попу та дрім-попу.
У Вінниці під час “ДІЛИ еко фесту” лідер гурту “Latexfauna” Дмитро Зезюлін сказав, що зараз буде “дафт-панк за свої гроші – за гривню”. Загалом, початкова характеристика стилю гурту цілком йому пасує, адже хлопці створили на території екофесту саме атмосферу “чілу” – максимально розслаблену та імпонуючу. Цьому сприяв як і розмірений вокал Дмитра, так і фантазійні гітарні рифи від Іллі Случанка.
Протягом близько години музиканти зіграли як і старі хіти (зокрема, трек “Аяхуаска”, який і привернув увагу до колективу), так і пісні з нового альбому.
Загалом, саме виступ киян зібрав, можна сказати, аншлаг, а запрошували їх на біс вже після 22:00. Відтак, останню пісню музиканти грали ледь чутно, аби не порушувати тишу для мешканців сусідніх з Територією SUN будинків.
В такій “технічній тиші” з гостями прощалися і організатори фестивалю, намагаючись зі сцени докричатися до глядачів.
Фото – Марини Сербінович
Дякуємо!
Тепер редактори знають.