-
21 Лютого/ 17:48
Vinnytsia
Публікація21.02.1817:48
Роман вінницької письменниці Вікторії Гранецької внесли до шкільної програми
В основу книги Вікторії Гранецької лягла реальна історія з життя про порятунок маленького хлопчика, що народився важкохворим унаслідок резус-конфлікту. Головні герої – вінничанка та азербайджанський хлопець-мусульманин.
Роман «Щасливий» передовсім про любов, але також і про такі непрості речі, як «…сприйняття Бога, релігії в цілому та ісламу зокрема в неісламському суспільстві, важливості боротьби із стереотипами про мусульман в Україні»
Цю новину повідомила на своїй сторінці сьогодні, 21 лютого, Вікторія Гранецька.
– День рідної мови розпочався з приємної новини від любої Тетяна Логуш. За рекомендацією від Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова”, Міністерство освіти додає наш роман “Щасливий” у шкільну програму позакласного читання. Символічно, що дізнаюся про це саме у День рідної мови 🙂 Зі святом нас, друзі, – написала на своїй сторінці авторка.
Це реальна історія вінницької родини, котра стала прототипом сюжету цієї книги: він – мусульманин, азербайджанець із Нагірного Карабаху, який із-за ряду обставин змушений був покинути свою рідну землю і переїхати у Вінницю. Вона – українська вінницька дівчина, православна, яка ради коханого змінила віру і прийняла іслам. В їх новоствореній сім’ї народжується хлопчик, якому дають ім’я Саїд, в перекладі на українську – «Щасливий», але дитина приходить в світ зі смертельною хворобою.
Читайте також: Мечеть на Матроса Кошки: як живуть мусульмани у Вінниці
Але роман має щасливий кінець: попри нерозуміння і спротив оточення, головним героям книги вдається перебороти всі труднощі.
Вікторія Гранецька розповіла Veжі, що коли дізналася новину про внесення книгу до списку для позакласного читання найперше, що відчула – це почуття вдячності, адже не знала, що книга знаходиться на розгляді в Міністерстві освіти і не сподівалася, що її можуть обрати для позакласного читання у школах.
– Коли ж засновниця літературного конкурсу «Коронація слова» Тетяна Логуш повідомила мені цю новину, я подумала про всіх тих людей, які доклали зусиль, аби ця книга була. Моя подруга Наталя Токар, на основі чиєї життєвої історії написаний «Щасливий» (бо то справді неймовірна історія, і я вдячна, що Наталя довірила її саме мені); «Коронація слова», куди цей роман потрапив ще в рукописі і, хай не переміг, але отримав почесну спецвідзнаку у номінації «Гранд Романи», а згодом був рекомендований конкурсом для школярів; видавництво «Нора-друк», завдяки якому рукопис став книжкою і пішов «у люди»… Сподіваюсь, для наших старшокласників це також стане приємною новиною))
Серед усіх книг Гранецької «Щасливий» справді вирізняється – це дуже щира й людяна оповідь. Тут немає нецензурних слів чи відвертих сцен, натомість є реально прожита історія багатодітної вінницької родини. Вікторія сподівається, що ця історія надихне юних читачів шукати власні відповіді на гострі соціальні питання, що піднімаються у романі.
– Зрештою, цей роман і мене змінив, та й писався він найважче – з реальними історіями завжди так, адже вигадувати сюжети набагато легше. Книга вийшла 2015 року, проте досі отримую читацькі відгуки та подяки, особливо запам’яталася одна читачка з Інстаграму, яка зізналася, що читає «Щасливого» своїй маленькій доньці. Власне, за жанровим визначенням це «родинний роман», то чому б і ні? .
Фото: Марини Бакалейник зі сторінки авторки у фб
Читайте також:
З вінницької обласної лікарні Пирогова виписали чоловіка, якому успішно трансплантували серце
Дякуємо!
Тепер редактори знають.