Олег Шинкаренко славиться своїм незвичним стилем, подібного якому в сучасній українській літературі немає. Новий роман «Перші українські роботи», в якому можна знайти безліч протипів-учасників сьогоднішньої війни з Росією, презентують вже наступного тижня у Вінниці
Книгу, яка побачила світ у минулого року, і вже встигла наробити галасу в літературному середовищі та отримати безліч оцінок від читачів та критиків, вже 22 лютого о 18.00 презентують у книгарні «Є».
Роман Олега Шинкаренка «Перші українські роботи» написаний у жанрі авантюрно-сатиричної наукової фантастики, де події розгортаються в Україні через сто років після наших часів. В цей період ще триває війна з Росією, але ворогуючі сторони вирішили відправляти на фронт лише роботів, аби уникнути людських жертв. Але тут є інша сторона — роботи проникли у всі сфери звичайного життя людей і почали відбирати їх робочі місця. Звичайно, з таким ходом подій готові миритися не всі: «Рух проти заліза» (таємнича терористична організація) починає анархічну війну проти роботів. Поступово ситуація з роботами виходить з-під контролю. Проте, центральною темою так і залишається осмислення українсько-російських взаємин та драматичні роздуми про історичну долю нашої держави.
Олег Шинкаренко — поет, прозаїк, журналіст. Має освіту інженера з автоматики та контрольно-вимірювальних приладів і перекладача з англійської мови. Працює на «Громадському радіо». Автор подкастів «Філософський Барабан» та «Механіка Революції». Автор романів «Кагарлик», «Перші українські роботи» та «Большиє Чєрві».
Автор почав писати роман ще у 2007 році і спочатку це був роман про те, як жінка зрадила чоловіку з роботом, його звільнили з роботи через робота і він вирішив організувати банду, яка руйнує роботів, але в 2015 році Олег Шинкаренко зрозумів, що такий сюжет буде не дуже актуальним в умовах, в яких наразі перебуває Україна, тому значно розширив фабулу.
- В процесі написання концепція неодноразово змінювалася, адже я намагався упіймати дух часу та прилаштувати його до концепції роману. Вона полягає в тому, що різниця поміж справжнім і штучним інтелектом вкрай незначна і щодня зменшується. Взагалі елітарна концепція «справжнього» втратила сенс, адже нас цікавить передусім якість, а не те, як саме це було зроблено — говорить письменник.
У книзі існують прототипи теперішньої влади в Україні та Росії та й прототипи роботів мають набагато глибшу філософію, ніж може здаватись на перший погляд.
- Звісно, там є такі персонажі, як паровий робот Петро Симоненко, бюст Леніна, емулятор Сталіна для метрополітену, Путін, Королева Великобританії, журналіст радіо «Луна Москви» Вєнєдіктов і всі фракції українського Парламенту і багато інших. Роботи – це негри, євреї, тутсі, геї ХХІ сторіччя. Саме вони будуть нашими новими «Іншими», яких ми будемо боятися, ненавидіти та руйнувати вже завтра. Це станеться набагато швидше, ніж можна собі уявити, тому мій роман не про майбутнє, а про сьогодення,- розповідає про свій роман письменник.
Роман «Перші українські роботи» запам’ятовується – пульсує живою кров’ю (автора, звичайно), постійно відрощує нові сюжетні щупальця. В ньому є і секс з роботами, і всесвітня змова, і теракти, і вибухи, і зловісні клоуни, і роботи, схожі на людей, і люди, яких від роботів не відрізнити – все це приголомшує затишний внутрішній світ читача і тягне за собою. Герої Олега Шинкаренка, незалежно від того, люди вони чи роботи, ніби страждають легкою формою аутизму, але при цьому тебе не залишає відчуття, що це твої друзі і знайомі. Просто автор змінив кут твого зору, здається, переналаштував твою особисту оптику надовго. Можливо, назавжди, – пише про роман Олега Шинкаренка арт-критикиня, журналістка Інга Естеркіна.
Роман вийшов у видавництві «Люта справа» тиражем 1000 примірників, дизайн обкладинки зробив власник та директор видавництва, використавши маску харківської майстерні «Bob Basset».
Модератор зустрічі Сергій Рибницький, вхід вільний.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.