Публікації за датами

  • 19 Січня/ 14:29

    SDrobo Lab

    Публікація19.01.1914:29

    Автор:Юлія Плахтій

    Роботи, що танцюють та роздають цукерки: у Вінниці відкрилась унікальна виставка. ФОТОРЕПОРТАЖ

Роботи, що рухаються, розмовляють, трансформуються та навіть танцюють, зібралися у Вінниці під одним дахом, щоб показатися в усій красі поціновувачам такого роду мистецтва. У торгівельному центрі Plaza Park сьогодні, 19 січня, відкрилась унікальна виставка, яку вінничани зможуть відвідати ще до 24 лютого.

Всього на виставці є 22 екземпляри металевих виробів мистецтва (переважно людського зросту), які виготовляли всього двоє людей – Дмитро Міцик та Сергій Єременко (з перших літер їхніх імен утворилась назва проекту “SDrobo Lab”) з Запоріжжя, яке майстри називають металевою столицею України.

     

Спочатку для чоловіків це було хобі, що рік тому переросло у роботу та ледь не справу всього життя. Обидва люб’язно розповідають відвідувачам про роботів і навіть дозволяють всіляко комунікувати з металевими персонажами фільмів та мультиків.

Найбільшим і майже найдорожчим роботом є автобот “Бамблбі” – один із найулюбленіших персонажів дітей з фільму “Трансформери”. Робот статичний, вагою близько тонни, був виготовлений одним із найперших і обійшовся у тисячу доларів. Над ним працювали протягом двох місяців.

 

Увесь метал для роботів скуповувався на пунктах прийому металобрухту за ціною 10 гривень за кілограм, тож таким чином метал, що був у використанні, отримав друге “життя”. Хоча деякі елементи роботів вартують чи як не весь екземпляр. Наприклад, для “Термінатора” одна запчастина вартувала 3 тисячі гривень. Собівартість виставки, до речі – понад 20 тисяч доларів.

А ось найдорожчою вийшла машина-трансформер знову ж з фільму “Трансформери”, яка є єдиною не тільки на виставці, але й в Україні (у світі таких – близько десятка). Робота над нею тривала 9 місяців, втім капремонт їй потрібен постійно. Біля машини під час демонстрації збирається чи не найбільша кількість зацікавлених.

  

Дмитро Міцик також показав кілька прототипів роботів, що були придбані у звичайному магазині іграшок. Зокрема “Бамблбі” був збільшений у 29 разів, “Оптимус Прайм” – у 33 рази, а машина-трансформер – у 14 разів.

– Ми спочатку займалися дитячими атракціонами, звичайні робітники були, а потім почали ставити туди якісь скульптурки і першим був робот “Валлі” (з однойменного мультфільму), а потім “Єву” (з того ж мультика), – каже Дмитро Міцик. – Але оскільки тоді вони були з пластику, то діти почали все “розносити” і ми почали робити з металу і нам результат сподобався, захопилися.

 

Щоправда, є на виставці й роботи, які Дмитро та Сергій не виготовляли, а просто придбали та потім самостійно їх програмували. Йдеться про невеличких роботів, що танцюють під енергійну музику, та здатні “запалювати” близько 20-ти хвилин без підзарядки.

   

За словами Дмитра Міцика, раніше було більше інтерактивних експонатів, але після того, як багато рухомих елементів (пушки, руки, голови тощо) були відкручені чи пошкоджені іншим чином – їхню кількість зменшили, оскільки майстри не встигають їх ремонтувати. Хоча за спостереженням журналістів, переважна більшість роботів все ж мають ті чи інші інтерактивні функції.

   

Гості виставки можуть доволі тісно взаємодіяти з кількома, “окремо відведеними” для цього екземплярами. Наприклад, малечі дуже подобається керувати за допомогою дистанційного пульта двома “Йодами” з “Зоряних війн”, а ще – спілкуватися із “Жоржем“, що є останнім витвором запорізьких майстрів. “Жора” має “мізки” та може комунікувати з людьми, а ще “пропонує” дітям цукерки та запевняє, що він тут – найкращий екземпляр. Дмитро Міцик сказав Vежі “по секрету”, що невдовзі у “Жори” з’явиться “вінницька наречена”.

    

– Скоро “Жора” перестане бути самотнім – у нього буде “Жоржетта”, причому буде вона “вінничанкою”, адже “народиться” саме у вашому місті, – каже Міцик. – В нас вже є заготовка, ми з Сергієм доробимо її під час цієї виставки і, орієнтовно десь 14 лютого, вони “зустрінуться” з “Жоржем”. Обоє будуть “навчені” комунікувати між собою. Ось така буде історія кохання.

До речі, Дмитро та Сергій є рекордсменами: за найбільшу кількість роботів з металу на одній локації (тоді – 21 експонат) вони у вересні 2018 року були внесені у Національний реєстр Рекордів України.

     

Виставка відкрита на території ТЦ “Plaza Park” (вулиця Келецька, 117-б), щодня з 10-ї ранку до 21:00. Квиток для дорослих коштує 50 гривень, для дітей – 40 гривень, а для дітей до чотирьох років вхід безкоштовний. Також для всіх, хто зробить репост допису про подію на свою Фейсбук-сторінку відвідування виставки буде безкоштовним.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.