Публікації за датами

  • 26 Листопада/ 11:05

    Vinnytsia

    Публікація26.11.1811:05

    Автор:Катерина Дядюк

    Робосумо і турбомашини: вперше у Вінниці відбувся фестиваль робототехніки «Vinnytsia RoboCamp». ВІДЕО

Днями у Вінниці влаштували фестиваль робототехніки «Vinnytsia RoboCamp». Він відбувся вперше і участь у ньому взяли до півсотні юних учасників. Команди приїздили навіть з сусідньої області.

«Vinnytsia RoboCamp» відбувся у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва. Як повідомили у сюжеті «UA:Вінниця», у відкритому чемпіонаті з робототехніки участь взяла 21 команда: з Вінниці, Жмеринки і навіть Добровеличівки (Кіровоградська область). Загалом – близько півсотні учасників, віком від 7 до 17 років. Вони не тільки презентували свої роботи, а й виконували різноманітні завдання та брали участь у змаганнях з робототехніки.

Наприклад, Єгор Потапчук, який лише два місяці навчається у комп’ютерній академії, подав свого робота на конкурс робосумо (спорт, у якому два робота намагаються виштовхати один одного з кола, – ред).

– Це «Lego education edition», який дуже дорогий і дуже цікавий. Його можна програмувати за допомогою комп’ютера, – розповів Єгор про свій виріб. – Наприклад, у такий спеціальний блочок завантажується програма і за допомогою проводів він підключається до двигуна. А це, наприклад, блочок, який відповідає за дальність, щоб робот бачив якісь речі та або відштовхував, або розвертався від них.

На жаль, хлопцю не вдалося виграти зі своїм роботом у змаганні з робосумо.

Інші учасники фестивалю, команда хлопців «Магічні дракони», взяли участь у виставці пристроїв та механізмів. Своїх роботів Максим, Володимир та Владислав виготовили на гуртку роболаторії у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва.  

– Це турбомашина, – розповів про один зі своїх виробів Максим. – В неї є турбодвигуни, вона швидко їздить і нею можна щось протаранити.

А наприклад, 12-річний Андрій Алексішін взяв участь у змаганні з програмування. Свого робота він змонтував менш ніж за три годин. У повідомленні йдеться, що в айті-сфері хлопець з шести років, і хоче пов’язати з цим життя. Також Андрій розповів, що займається цим з шести років і що в майбутньому хоче стати програмістом, або «ютубером». А поки що хлопець «старається назбирати грошей для комп’ютера, аби міг робити більше речей».

– Це дуже корисний конкурс, оскільки ці діти вчаться не тільки основам програмування, ці діти навчаються основам інженерних наук, основам механіки та електроніки, – розповів Володимир Копняк, організатор першого у Вінниці фестивалю робототехніки. – Ці діти мають акумулювати всі ці знання і застосувати їх на практиці, для того, щоб отримати робочу абсолютно модель за короткий проміжок часу. Це найбільш повноцінні спеціалісти, які на сьогодні взагалі можуть бути в галузі робототехніки. І таких спеціалістів масово вже готують по всьому світі.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Катерина Дядюк

Дякуємо!

Тепер редактори знають.