-
29 Жовтня/ 14:44
Vinnitsa
Публікація29.10.1914:44
“Рік без Каті”: у Вінниці відбудеться акція пам’яті, присвячена загиблій активістці Катерині Гандзюк
Вінниця долучається до всеукраїнської акції “Рік без Каті”, аби нагадати “і вбивцям, і владі, і всім громадянам” про досі не розслідуване вбивство херсонської громадської активісти Катерини Гандзюк.
Як ідеться в анонсі, 4 листопада по всій Україні та деяких країнах світу відбудуться акції “Рік без Каті”, що приурочені до річниці смерті херсонської активісти та радниці херсонського міського голови Каті Гандзюк.
– За цей рік покарано лише 5 виконавців, яким не вдалось втекти у перший тиждень після скоєного злочину, – пишуть організатори акції в анонсі. – Вони отримали мізерні строки. Замовники і організатори відомі, але досі на свободі.
Вони дозволяють собі ігнорувати суди, пресу, громадськість. Вони вірять в те, що вже уникли покарання. Але вони помиляються. 4 листопада ми знову вийдемо на вулиці наших міст для того, щоб нагадати всім – і вбивцям, і владі, і всім громадянам нашої країни: ми вимагаємо справедливості.
– Розуміючи, що це не акція для Херсону чи Києва, це питання, яке має турбувати кожного і кожну. – розповіла Veжі місцева організаторка акції Олена Данілова. – Людина, яка проявляла свою громадянську позицію – була вбита! Рік пройшов з дня смерті, а винних не покарано. Ми не можемо закрити на це очі, ми маємо про це говорити. І показати консолідацію. Влада має розуміти, що час не лікує і час не врятує. І це не проблема “купки” активістів, це червона лінія. Винні мають бути покарані.
Як відомо, Катерина Гандзюк загинула в результаті нападу на неї 31 липня 2018 року в Херсоні, де її облили сірчаною кислотою. Спершу поліція затримала та звинуватила в замаху на вбивство випадкового чоловіка, а відтак МВС закликало активістів вибачитися перед правоохоронцями за тиск на них у справі. Проте зовсім скоро з’ясувалося, що затриманий – не причетний до злочину.
Одразу після нападу на Катерину сформувалось коло активістів, протестний рух “Хто замовив Катю Гандзюк”, які публічними заявами та вимогами змушують офіційне слідство просуватися та оголошувати імена підозрюваних.
Як пише газета “День”, за напад на Катерину Гандзюк засуджено п’ять виконавців. Наразі відомо ще про трьох фігурантів, які проходять у справі. Голова Херсонської облради Владислав Мангер є підозрюваним у організації нападу, відомий у кримінальних колах Херсона Олексій Левін є співорганізатором і переховується від слідства за кордоном, а екс-помічник колишнього нардепа від «БПП» Миколи Паламарчука Ігор Павловський пішов на угоду зі слідством, однак наразі уникає візиту до суду.
Як пишуть на фейсбук-сторінці активісти ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк”, попри заявлений раніше поганий стан та лікування на стаціонарі, підозрюваний Павловський відвідував футбольний матч, а станом на 15 жовтня Павловський та його захисники вже вп’яте не з’явились на суд. Водночас активісти з’ясували, що “Павловський не перебуває і вже місяць не перебував тут на лікуванні”, попри те що сам прокурор, сторона обвинувачення стверджує, що Павловський “там є” (у медичному закладі, – прим. ред.)
Як пише “Цензор.нет”, 11 лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру була об’явлена підозра в замовленні вбивства. 15 лютого його заарештували з правом внесення застави у 2 мільйони 497 тисяч гривень, й одразу ж відпустили з СІЗО під особисте зобов’язання, а 18 лютого він вийшов на роботу. 24 липня стало відомо, що ГПУ зупинило розслідування проти Мангера та Левіна по справі вбивства Гандзюк, за словами батька Катерини, “через відсутність Левіна, не подовживши терміни розслідування Мангеру”.
Інше ім’я, якого пов’язують з вбивством Гандзюк – Євгеній Рищук. Батько померлої Катерини Гандзюк заявляв, що Рищук співпрацює з організатором вбивства доньки, а сама ж Гандзюк називала його ймовірним замовником нападу.
Нагадаємо, що у травні цього року у Вінниці відбулася акція, мета якої була нагадати про досі не розслідуване вбивство Катерини Гандзюк та напади на інших проукраїнських активістів.
Віктор Гандзюк: “Зустріч (з президентом) відбулася 24 червня, і після цього — мовчанка. Більше того, через три тижні після нашої зустрічі справу стосовно Мангера й Левіна, виділену в окреме провадження, було зупинено. А за кілька днів до цього було інтерв’ю Зеленського, коли він їхав в автомобілі й відповідав на запитання. І на запитання журналіста, як іде розслідування справи Каті Гандзюк, він сказав: “Я зрозумів одне — політичної волі мало”, – з інтерв’ю Віктора Гандзюка для сайту “zn,ua”.
Акція-пам’ять “Рік без Каті” відбудеться 4 листопада о 19:00 на Майдані Небесної Сотні у Вінниці.
Головне фото: з фейсбук-сторінки “Рік без Каті”
Дякуємо!
Тепер редактори знають.