Якби вибори Президента України відбувалися цього місяця, то за чинного главу держави свої голоси готові були б віддати 19,8% опитаних громадян, які визначилися з вибором. На другому місці рейтингу – вінничанин, експрезидент України Петро Порошенко, за якого проголосували б 15,7%. Сьому сходинку посів ексмер Вінниці Володимир Гройсман (5,8% голосів).
Про це повідомляє Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з посиланням на результати опитування громадської думки впродовж 22 січня 2021 року. У респондентів запитали, за кого з 14 кандидатів вони проголосували б, якби вибори Президента відбулись в другій половині січня 2021 року.
Зазначено, що відносно найбільше голосів отримав би Володимир Зеленський – 13,4% серед усіх респондентів і 19,8% серед тих, хто визначився з вибором. Іншого кандидата, Петра Порошенка, підтримали б 10,6% серед усіх респондентів і 15,7% серед тих, хто визначився з вибором.
При цьому ексміський голова Вінниці Володимир Гройсман отримав би 5,8% голосів тих, хто визначився з вибором (він – на сьомому місці), а 3,9% – серед усіх респондентів.
Результати інших кандидатів з понад 5% голосів тих, хто визначився: Ю. Тимошенко – 8% серед усіх респондентів і 11,8% серед тих, хто визначився, Ю. Бойко – відповідно 7,4% і 11%, І. Смешко – 6% і 8,9%, В. Медведчук – 5% і 7,5%.
Вибори до Верховної Ради
За результатами опитування, якби вибори до Верховної Ради України відбувалися в другій половині січня, то серед запропонованих партій відносно найбільше голосів отримала б «Опозиційна платформа За життя». Зазначено, що за неї віддали б свій голос 15,7% серед усіх респондентів і 20,7% серед тих, хто визначився з вибором.
На другому місці – «Європейська Солідарність», яку підтримують 11,6% серед усіх респондентів і 15,3% серед тих, хто визначився з вибором. Третє місце ділять «Батьківщина» (відповідно, 9,5% і 12,6%) та «Слуга народу» (8,5% і 11,2%).
Також понад 5% прохідного бар’єру набирають «Сила і честь» (6,3% і 8,3%), «Голос» (4,2% і 5,6%) і «Українська стратегія Гройсмана» (4% і 5,3%).
Разом із тим близькі до прохідного бар’єру «Партія Шарія» (3,5% і 4,6%), «УДАР» (3,3% і 4,4%) та «Свобода» (2,9% і 3,8%). Інші партії мають нижчу підтримку.
В якому напрямку рухаються справи в країні
На запитання «На Вашу думку, зараз в Україні справи йдуть у правильному чи в неправильному напрямку?» – 74,3% респондентів відповідають, що справи рухаються в неправильному напрямку.
При цьому 10% вважають, що справи рухаються в правильному напрямку, а решта 15,7% респондентів – не визначилися або відмовилися відповідати на запитання.
—
Опитування громадської думки відбулося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1005 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.
У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує: 3,1% — для показників, близьких до 50%, 2,7% — для показників, близьких до 25%, 2,1% — для показників, близьких до 12%, 1,4% — для показників, близьких до 5%.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.