Матеріал підготовлено за сприяння ГО “Львівський медіафорум”
у межах проєкту “ЛМФ Підтримка мережі журналістів”
Вчора, 21 червня, на Вінниччині вперше стартувала молодіжна літня школа “Разом до успіху”. Організували чотириденний захід для активної молоді з різних областей України: як для переселенців, так і для лідерів приймаючих громад.
Участь у школі візьме загалом двадцять одна людина віком від 18 до 25 років, близько половина з яких – переселенці, а решта – уродженці Вінниччини.
– Молодіжна літня школа “Разом до успіху” – це чотири дні інтерактивних тренінгів, майстер-класів та модулів, під час яких учасники дізнаються про питання безпечної міграції, культурного розмаїття, лідерства, “софт скілів”, активної громадянської позиції та можливості волонтерства. Це платформа, завдяки якій учасники можуть познайомитись між собою, встановити нові партнерські стосунки і надалі реалізовувати спільні ініціативи, – розповіла Анна Чернявська, спеціалістка програми допомоги для захисту мігрантів представництва “Міжнародної організації з міграції в Україні” та одна з організаторок молодіжної школи.
Так, програма школи передбачає заняття з 9:00 до 21:00, ідеться не лише про інформативні заняття, присвячені щодня новій темі, але й творчі майстер-класи, зокрема, з гончарства та сучасного танцю. Крім того, цьогоріч на літній школі є психолог, з яким учасники можуть, за потреби, поспілкуватись щодо проблем, які їх турбують.
На Вінниччині школа “Разом до успіху” була організована вперше, однак загалом проєкт реалізується ще з 2010 року. Так, лише в цьому році після Вінниці аналогічні заходи відбудуться на Івано-Франківщині та на Львівщині.
Участь – безкоштовна, однак для того, аби потрапити на проєкт, потрібно було взяти участь у конкурсі. Головні вимоги – повноліття та досвід громадської чи волонтерської діяльності. Також для участі необхідно було зняти відео із зазначенням своєї мотивації та свого досвіду в громадській діяльності. Загалом зареєстрували близько сотні заявок на участь у школах в трьох областях.
Так, наприклад, Данило Нечайський – переселенець із Сєвєродонецька, який переїхав до Вінниці після 24 лютого. Займався волонтерством, брав участь у спортивних та громадських заходах.
– Такі школи – це вихід зі своєї зони комфорту. А коли ми виходимо із цієї зони, ми розвиваємось. Тому я намагаюсь брати участь у таких подіях, аби далі йти вперед і не залишатись на одному місці, – розповідає Данило.
А, наприклад, Карина переїхала з чоловіком на Вінниччину з Маріуполя – після початку повномасштабного вторгнення. Навчається на магістратурі Бердянського державного педагогічного університету на логопеда, а переїхавши на Вінниччину, почала записувати відео про логопедію онлайн.
Однак участь у школі беруть також громадські активісти та волонтери з різних міст Вінниччини – Вінниці, Гнівані та інших.
Олексій – громадський активіст з Гнівані
Фінансує проєкт Агентство США з міжнародного розвитку USAID, а реалізовує “Міжнародна організація з міграції в Україні”. На Вінниччині школу організовували також партнерстві з вінницькою правозахисною організацією “Джерело надії”, тож передбачається, що організація зможе допомогти учасникам з реалізацією їхніх власних проєктів в області.
Наразі реєстрація на участь у школах закрита, однак майбутні анонси схожих заходів публікуватимуть в соцмережах “Міжнародної організації з міграції в Україні”.
Фото Зорини Гаджук
Дякуємо!
Тепер редактори знають.