У ці вихідні, 13-14 липня, на території Старого вінницького аеропорту відбулися змагання любителів авіамодельного спорту. І цьогоріч учасники презентували чи не найбільше копій літаків різних часів: безпілотники, винищувачі й навіть ракети.
Як повідомили у сюжеті “5 каналу”, такі змагання проводяться восьмий рік поспіль, а на них з’їжджаються любителі авіамодельного спорту з усієї України. Так, гуркіт моторів, димові спецефекти та ефектні піруети в повітрі цього року демонстрували 30 пілотів.
Серед них був і досвідчений авіамоделювальник Ігор Зотін із 30-річним досвідом. У повідомленні йдеться, що зі своєю копією спортивного літака “Екстра-330” він виконав одну з найскладніших повітряних фігур – політ на спині, петлю та діжку.
Крім того відомо, що цьогоріч учасники презентували чи не найбільше копій літаків різних часів.
Представлені моделі трьох класів: копії, напівкопії та копії особливо тяжкі, клас G, який представлений вперше. Це літаки важчі 20 кілограмів, – розповів Ігор Преподобний, організатор Чемпіонату України з авіамодельного спорту. – Саме копії та напівкопії відрізняються від справжніх літаків тільки за розміром, а все інше, якщо ближче подивитися, – як справжній літак, тільки маленький.
Подивитися на радіокеровані міні-літаки зібралося чимало глядачів. Та найуважніше за моделями літальних апаратів спостерігали судді чемпіонату. Вони оцінювали точність, майстерність польоту і навіть точність звуку двигуна.
Модель має виконувати ті ж функції, що й справжній літак. Наприклад, якщо це багатомоторний важкий літак, транспортний, він має він відкрити люк, скинути вантаж… Якщо ж це маневрений винищувач, він має виконувати фігури вищого пілотажу, – розповів Леонід Хіміч, головний суддя Чемпіонату України з авіамодельного спорту.
Крім того в рамках чемпіонату великі безпілотники підняли в небо кілька прапорів України. Як це було – дивіться на відео від Дмитра Мири.
Повідомляється, що після змагань у майстерності керування міні-літаками, переможці отримали кубки та звання кращих пілотів.
Фото зі сторінки Дмитра Мири
Дякуємо!
Тепер редактори знають.