Публікації за датами

  • 29 Грудня/ 13:28

    Vinnytsia

    Публікація29.12.1913:28

    Автор:Микола Геркалюк

    Приватні будинки, багато дерев і водойм: топ-40 світлин з П’ятничан, Кореї та Куби

Північний захід Вінниці це величезний приватний сектор з особливою атмосферою. Колись тут було село П’ятничани, яке порівняно нещодавно приєдналось до Вінниці. Трохи згодом поряд з’явились мікрорайони Корея та Куба. 

Історія П’ятничан налічує вже понад 400 років. Колись це було село поруч з Вінницею, яке мало своїх власних правителів і жило за власними правилами. Історія села тісно пов’язана з польськими шляхтичами Ґрохольськими, які володіли цією територією майже 200 років. Саме вони збудували там величну фортецю, перетворили її на вишуканий палац і оточили його унікальним парком. Це їхній спадок, який частково можна побачити і в наш час.

Вже після приєднання П’ятничан до Вінниці в 30-х роках ХХ століття на цьому місці почалась активна забудова. Втім, багатоквартирні будинки тут досі рідкість – будували переважно приватне житло. Так на південно-західній околиці П’ятничан виникла Корея, а пізніше забудували і Кубу.

Читайте також: П’ятничани, Корея, Куба: минуле та сучасність вінницьких мікрорайонів. ВІДЕО

П’ятничани розташовані дуже близько до центру міста, але вони сильно відрізняються від решти Вінниці. Аби нагадати про унікальність П’ятничан та особливості Кореї з Кубою, наша фотогграфка Марина Сербінович відібрала для вас 40 світлин, які передають неповторну атмосферу тих місцин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото Марини Сербінович

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Микола Геркалюк
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.