Принц Інсулін поспішає врятувати Глюкозу: у Вінниці вперше в Україні показали лялькову виставу про діабет. ВІДЕО

13:02
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Виставу про «солодку хворобу» під назвою «Глюкоза та Інсулін в казковій країні Гармонії» показали в медичному коледжі актори театру ляльок «Золотий ключик». Поставили її на прохання Вінницького обласного ендокринологічного центру.

В основу сюжету лягли казки написані лікаркою центру. Головний режисер театру Олександр Свіньїн розповів телеканалу «ВІТА», що лікарка написала казку ще у 2005 році, аби психологічно підтримати дітей з діабетом та показати, що вони не забуті і не покинуті.

Пригоди розгортаються у казковій країні Гармонії. Там через цукровий діабет виникають негаразди. Врятувати її мешканців та свою подругу Глюкозу поспішає принц Інсулін. У ляльковому театрі кажуть, що хотіли у доступній формі пояснити дітям складні речі.

  • Ми хотіли познайомити дітей з основами діабетології. З тими інструментами діагностування свого стану, з засобами медичними, які потрібно вживати, щоб підтримувати себе в добрій формі, – говорить головний режисер театру.

 

Актори зізнаються, що підготувати таку специфічну постановку було непросто.

  • Я не медпрацівник, звичайно, і важко було зрозуміти, що потрібно показати. Але наш режисер все нам «розжував», допоміг зрозуміти. Ми це перенесли більш на нашу тематику про принців, принцес, казкове королівство, – розповідає актор театру Сергій Бабельчук ,який грає принца Інсуліна.

Серед глядачів на виставі були студенти-медики та батьки разом з дітьми, які мають цукровий діабет.

Мами дітей з діабетом говорять, що у Вінниці дуже мало заходів для таких дітей, а сама вистава їм дуже сподобалася.

  • Не завжди хочеться про це говорити, не завжди таких дітей хочуть сприймати. Їм постійно доводиться говорити чому вони на дієті, чому не можна цукерки. Це можна легше пояснити з допомогою такої казки, – каже глядачка Тетяна Панасюк.

Аналогів такої вистави немає в Україні, а її приурочили до завершення Днів діабету у Вінниці

Головний лікар Вінницького обласного ендокринологічного центру Пилип Прудиус зазначив, що велике значення має як і компетентність лікарів, що «ведуть» пацієнта з діабетом, так і його сім’ї, особливо у випадку, коли діабет у дітей.

На сьогодні у Вінниці зареєстровано більше 50 тисяч людей із солодкою хворобою, 400 з них діти.

Фото, відео “ВІТА”