-
03 Січня/ 14:59
Vinnytsia
Публікація03.01.1814:59
Прикордонники Вінниччини почали перевіряти іноземців по відбитках пальців. ВІДЕО
З 1 січня в країні запрацювала нова система біометричного контролю даних іноземців та осіб без громадянства при перетині державного кордону. Зокрема у пунктах пропуску Могилів-Подільського прикордонного загону за ці кілька днів в такий спосіб оформили близько 20-ти іноземців, в тому числі громадян із Російської Федерації.
Про це повідомили в прес-службі Могилів-Подільського прикордонного загону.
Запровадження нової системи контролю пов’язане з покращенням безпекової складової при перетинанні кордону та з вдосконаленням системи прикордонного контролю. Адже наявні технічні засоби дозволяють зчитувати виготовлені за міжнародними стандартами ІКАО закордонні паспорти, в тому числі з вбудованим чіпом, ІD-картки та водійські посвідчення. Також здійснювати збір відбитків пальців громадян, які перетинають державний кордон, та порівнювати їх з інформацією в паспортних документах.
Зараз усі міжнародні та міждержавні пункти пропуску на ділянці Могилів-Подільського прикордонного загону обладнані відповідними засобами для зчитування інформації з біометричних документів та для збору відбитків пальців. Як зазначають у відділі прикордонного контролю штабу прикордонного загону, таке нововведення забезпечує більш високу гарантію того, що до України не потраплятимуть сумнівні елементи з країн Азії, Близького Сходу, в тому числі й з Російської Федерації.
Як повідомили Vежі в Могилів-Подільському прикордонному загоні, станом на сьогодні, 3 січня, за системою фіксації біометричних даних іноземців прикордонники оформили близько 20-ти осіб, у тому числі громадян Російської Федерації.
За інформацією Держприкордонслужби, співробітники фіксують відбитки п’яти пальців правої руки. Обов’язкову фіксацію біометричних даних застосовують у відповідності до визначеного МЗС переліку 70 країн, у тому числі Російської Федерації, які віднесено до категорії ризику. Решта іноземців – за результатами аналізу та оцінки ризиків.
При повторному перетині особою кордону здійснюватиметься процес ідентифікації особи. При цьому інспектор бачитиме чи здавала людина свої біометричні дані і здійснюватиме їх перевірку. У разі не співпадіння даних особу буде направлено на додатковий контроль для з’ясування обставин.
Під час паспортного контролю інспектори Держприкордонслужби здійснюють перевірку паспортних документів іноземців, в тому числі за базами Інтерполу. Далі відбувається зчитування інформації (відбитки пальців) за допомогою рідерів, яка надходить до підсистеми обробки біометричних даних відомства. Крім того, через міжвідомчу інформаційно-телекомунікаційну систему «Аркан» вона надходить до Національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби.
Як відбувається зчитування інформації з біометричних документів та збір відбитків пальців дивіться у короткому відео:
Відповідно до вимог Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначено категорії іноземців та осіб без громадянства, які звільняються від фіксації біометричних даних. Це насамперед глави держав і урядів зарубіжних країн, члени парламентських та урядових делегацій, особи до 18-річного віку, круїзні туристи, члени екіпажів транспортних засобів, дипломатичний персонал, посадові особи міжнародних організацій.
Для створення нової системи було технічно дообладнано 157 пунктів пропуску та 3 контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) на адмінмежі з ТОТ АР Крим. Для цього Держприкордонслужбі було виділено 300 мільйонів гривень. Зокрема, обладнано понад 1200 робочих місць та доукомплектовано більше 400 автоматизованих робочих місць сканерами відбитків пальців, розгорнуто більше 320 нових робочих місць на І-й та ІІ-й лінії контролю, а також понад 420 в залізничних пунктах пропуску, модернізовано сховище зберігання біометричних даних. Джерело: Державна прикордонна служба України.
Фото надане прес-службою Могилів-Подільського прикордонного загону
Читайте також:
На Вінниччині чоловік підпалив екскаватор, який виконував роботи з відключення газу до будинку
Дякуємо!
Тепер редактори знають.