Публікації за датами

  • 30 Липня/ 15:44

    Vinnytsia

    Публікація30.07.1815:44

    Автор:Юлія Плахтій

    «ПротиДіяти»: у Вінниці влаштували акцію до Дня боротьби із торгівлею людьми. ФОТОРЕПОРТАЖ

Про пастки працевлаштування за кордоном та небезпеку сумнівних подорожей, а ще про методи захисту від шахраїв, що наживаються на довірливості українців – розповідали сьогодні, 30 липня, вінничанам.

У самісінькому центрі міста, на Європейській площі, представники влади спільно із громадськими організаціями «Джерело надії» та «Прогресивні жінки» влаштували для вінничан акцію під гаслом «ПротиДій торгівлі людьми». Подія відбулась у рамках Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми.

– Ми спільно з іншими громадськими організаціями постійно влаштовуємо такі акції, щоб привернути увагу усіх до проблеми, яка існує, – каже Маргарита Хазіна, ГО «Джерело надії». – Ми маємо бути обізнаними, зокрема у тому, як можна безпечно подорожувати, як не потрапити на гачок до сучасних рабовласників та взагалі, на що потрібно звертати уваги при планування подорожі чи працевлаштування за кордоном. Для цього у рамках акції кожен може стати учасником квесту чи щонайменше взяти собі інформаційний буклет. Хоча нині просто роздати буклетики не достатньо, тому ми й створили такий візуальний інформаційний лабіринт.

Спочатку, щоб привернути увагу перехожих до акції – танцювальний флешмоб влаштував молодіжний табір «Вперед і вгору». Дівчата та хлопці із червоними наліпками на губах мовчки станцювали, а потім зірвали скотч та закликали усіх не мовчати про факти та «протиДіяти» торгівлі людьми разом.

Таліна Руденко, представниця Служби у справах дітей Вінницької ОДА, також нагадала, що часто жертвами торгівлі людьми стають діти, котрі перебувають у важких життєвих обставинах.

– Нині на Вінниччині є півтори тисячі дітей, які перебувають на обліку служб як такі, що потрапили у важкі життєві обставини. Такі діти є групою ризику й можуть стати жертвами торгівлі людьми. Телефон довіри для дітей – (0432) 67-17-03.

Та головною локацією був «Лабіринт можливостей», в якому учаснику у форматі квесту пропонувалося прослухати ту чи іншу історію-задачу та вирішити її.

Наприклад на старті учасника очікувало таке питання: «Через оголошення в інтернеті Ви знайшли агентство з працевлаштування, яке запропонувало Вам роботу роботу в Німеччині на виробництві побутової техніки протягом двох місяців та пояснило, що робочу візу візу тепер можна не оформлювати, адже діє безвіз. Чи погодитесь Ви на таку пропозицію?».

У разі правильної відповіді (у даному випадку «Ні») учаснику пропонувалося пройти далі по зеленому напрямку лабіринту, у разі помилкового – червоним.

Кілька учасників наважилися пройти квест, проте до фіналу дійшли не усі, зокрема, люди помилялися, коли йшлося про порядок оформлення договору про працевлаштування.

Як зазначили організатори, зокрема через необізнаність й відбуваються випадки торгівлі людьми.

Загалом у Вінницькій області протягом 2012-2018 років було зафіксовано 45 осіб, які постраждали від торгівлі людьми – 21 жінка та 24 чоловіка. Зокрема 29 осіб постраждали від трудової експлуатації, 7- сексуальної, 6 – жебрацтва, 1 – продажу дитини, 1 – вилучення органів, 1 – втягнення у злочинну діяльність. Також, згідно інформації Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, найбільшу кількість осіб – 21 – експлуатували в Росії.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.