Віднедавна популярність українського читача завоювали книги із сегменту «популярної анатомії». Про фізіологію та анатомію доступними словами, без прикрас та складної наукової термінології говоритимуть вже наступного тижня в книгарні «Є».
24 квітня о 18.00 книгарня «Є» та літературна медіатека 5BKS запрошують на розмову «Про мізки і кишки» з медиком Інною Масленчук в рамках проекту «Нон-фікшн.ua».
Найбільшою загадкою для людини дотепер залишається вона сама. До того ж, поряд з безкінечними спробами пізнання душі ми не перестаємо цікавитися також своїм тілом – дивовижним організмом, який може працювати злагоджено навіть у найекстремальніших ситуаціях. Віднедавна популярність українського читача завоювали книжки з сегменту «популярної анатомії»: «Ми – це наш мозок» Д. Свааба, «Дивовижні пригоди всередині тіла» Г. Френсіса, «Внутрішня історія. Кишечник – найцікавіший орган вашого тіла» Дж. Ендерс та інші. Саме про ці книги та про те, що ховає наше нутро, що думають наші органи, коли ми навіть не думаємо про них та як здоров’я людини залежить від злагодженості роботи усіх процесів усередині нас говоритимуть під час зустрічі Олександри Мельник і Вешелені та Інна Масленчук.
Інна розповіла Vежі, що під час дискусії мова йтиме про анатомію та фізіологію доступними словами, без прикрас та складної термінології, про свідоме та підсвідоме, як їх гармонія з фізичним виміром нашого організму впливає на наше самопочуття. Чи візуалізована анатомія, яку ми звикли бачити в інтернеті, науково-популярній літературі відповідає фізіологічним процесам?
- Розмова буде у стилі вільної дискусії, без рамок. Розберемо «смачну» анатомію мозку та роботу основних життєво важливих центрів на прикладі МРТ-плівок, основні відділи хребта та як порушення їх функцій можуть відобразитись на роботі внутрішніх органів. Гіпофіз та гормони – як наш настрій, емоції та почуття впливають на наш фізіологічний стан, продуктивність, психічне здоров’я? Як різні типи темпераменту впливають на наш соматичний стан? Та багато іншого, – поділилась темою дискусії Інна.
Дівчина розповідає, що медична спільнота дуже скептично відноситься до видань та екранізацій типу «Доктора Хауса», «Анатомії Грей» та «Інтернів», якщо їх творці без медичної освіти, адже вони зазвичай вводять в оману пересічних людей, пацієнтів та навіть лікарів. Інна говорить, що інколи це не йде на користь у боротьбі з проблемами зі здоров’ям, особливо коли фахівець зіштовхується «один-на-один» із типовим «юзером» фейсбуку, який краще знає як діагностувати та лікувати.
- Із приводу «Ми – це наш мозок» Свааба та «Дивовижні пригоди всередині тіла» Френсіса Гевіна , то можу відзначити, що погляд нейробіолога та лікаря особливо значимий для читача широкого загалу, навіть для мене – людини, що закінчила медичний. На жаль, нам на парах не проводили паралелі фізіологічних процесів із психологічними та філософськими, симбіоз фундаментальних феноменів та анатомії, фізіології.
Популярність такої літератури медик пояснює і тим, що тут кожен може побачити в тому чи іншому випадку себе, інтерпретувати описаний кейс зі своїм досвідом, знайти пояснення тих чи інших проблем зі здоров‘ям, які раніше не могли пояснити навіть лікарі.
- На жаль, не кожен лікар цікавиться мистецтвом, філософією, історією та релігією, їх фундаментальному значенні для медицини. Але, все ж, хочу акцентувати також увагу на тому, що зловживання такою літературою та повною довірою лікарям не виключає хибності самолікування та самопостановці діагнозів. Не забуваймо, врешті-решт, що «Самолікування шкодить Вашому здоров’ю», в будь-якому випадку потрібно іти до лікаря, – додає Інна.
Якою ж є медицина зі сторони літератури та що ховають в собі наші внутрішні органи дізнаєтесь вже під час зустрічі.
Вхід на подію вільний.
Фото: dream-create-enjoy
Дякуємо!
Тепер редактори знають.