Представник МВФ у Вінниці: “Учора країна досягла нової віхи в системі управління коштами”

11:07
Автор: admin
Become a Patron!

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман вважає, що вчорашнє рішення Верховної Ради про трирічне бюджетне планування є “не просто подією, а новою віхою в системі управління державними та бюджетними коштами”.

Про це він повідомив під час прес-конференції у Вінницькій міській раді, яка відбулася разом з міським головою Вінниці Сергієм Моргуновим та головою ОДА Валерієм Коровієм.

П. Йоста почав свою промову з того, що для МВФ дуже важливо “бачити, чи є безпосередній вплив реформ, що проводяться в Україні, на життя простих українців.

– Надзвичайно важливо в цьому контексті, щоб економіка продовжувала зростати. Для того, щоб це трапилося – має бути суттєвий притік ресурсів у місцеву економіку. Сьогодні у Вінниці ми саме говорили про те, яких заходів вживає міська влада, аби посилити притік інвестицій.

“Мені достатньо зараз важко зробити висновок про потужності Вінниці, бо я тут лише кілька годин. Однак я не бачу причин, які б не дозволили Вінниці реалізувати свої амбіції. Ми дізналися про дуже багато інструментів, які б дозволили місту досягати високих результатів. У Вінниці, як і в решти України, є значний потенціал і головне цим потенціалом правильно скористатися”, – сказав Йоста Люнгман.

Відповідаючи на запитання журналістів,  представник МВФ прокоментував учорашнє рішення парламенту про запровадження середньострокового бюджетного планування:

– Це не просто подія, – це віха в системі управління державними та місцевими коштами, в системі управління країною. Тепер Україна приєднається до когорти тих країн, які накопичили суттєвий досвід подібного планування. Ми звикли до того, що бюджет ухвалюється на рік. Однак нам треба мати нові інструменти перспективного планування. Вчора Україна отримала такий інструмент: тепер органи державної влади і місцевого самоврядування розширюють свій горизонт планування, що дозволить їм ухвалювати більш ефективні рішення.

 

Адже що було до вчора? Державні та місцеві органи ухвалювали рішення, термін дії яких не вичерпувався одним роком, однак такі наслідки було важко врахувати. Тепер державні органи можуть планувати свої бюджети на ширші терміни, що однозначно позначиться на якості використання бюджетних коштів.- вважає Люнгман.

Нагадаємо, що 6 грудня Верховна Рада ухвалила закон №8044, згідно з яким відтепер замість однорічних Основних напрямів бюджетної політики запроваджується середньострокова Бюджетна декларація як документ стратегічного планування, який визначає бюджетну політику на наступні три роки.

Інструментом середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні стануть трирічні місцеві фінансові плани.

Як повідомляє “Європейська правда”, До 15 травня кожного року Міністерство фінансів повинно подавати Кабінету міністрів, а до 15 липня – Верховна Рада повинна ухвалювати бюджетну декларацію.

“Цей документ формується з урахуванням положень документів державного стратегічного планування на 5 і більше років, зокрема, галузевих стратегій та стратегічних планів діяльності головних розпорядників бюджетних коштів”, – пояснили в Мінфіні.

Крім того, закон вводить в дію нові бюджетні правила. Зокрема, державний борг та гарантований державою борг не може перевищувати 60% ВВП, а дефіцит державного бюджету – 3% ВВП.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.