Трьом працівникам Жмеринської міської ради, яких підозрюють у хуліганстві під час штурму міської ради, Апеляційний суд змінив запобіжний захід. Замість 60 діб під вартою їх відпустили під нічний домашній арешт.
Нагадаємо, що 27 лютого біля Жмеринської міськради відбулися сутички між представниками “Національних дружин” та “Едельвейсу” з одного боку, та представниками Жмеринської міськради з іншого. Учасники сутички кидали каміння та димові шашки, пошкодили вхідні двері та меблі в приміщенні, побили вікна. Згодом поліцейські встановили, що всі нападники – члени громадського об’єднання “Едельвейс” та “Національні дружини” міста Вінниці.
Згодом стало відомо, що за участь у сутичках в Жмеринській міській раді затримали двох депутатів цієї ради та місцевого жителя – “кримінального авторитета”. Їм та ще дев’ятнадцятьом особам оголосили підозру в хуліганстві.
Пізніше Вінницький міський суд застосував до 13 підозрюваних (в тому числі до двох депутатів та працівника Жмеринської міськради) запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, без можливості внесення застави. Їхні адвокати подали апеляційну скаргу, і сьогодні, 6 березня, Апеляційний суд переглянув запобіжні заходи трьом підозрюваним:
1) Юрію Сокуренку, депутату Жмеринської міської ради;
2) Сергію Борщенку, головному спеціалісту відділу комунального майна та капітального будівництва управління ЖКГ Жмеринської міської ради;
3) та Андрію Стемповському, керуючому справами Виконавчого комітету Жмеринської міськради, депутатові Жмеринської районної ради, президенту Жмеринської міської Федерації греко-римської боротьби.
Їх усіх підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 4 статті 296 ККУ (хуліганство вчинене групою осіб із застосуванням заздалегідь заготовленого предмета для нанесення тілесних ушкоджень). За це їм може загрожувати від трьох до семи років позбавлення волі.
Під час судових засідань адвокати підозрюваних стверджували, що обвинувачення прокурорів ґрунтується на припущеннях та є безпідставними.
Головним аргументом було те, що в обвинуваченні написано, що вони наносили удари “невстановленим потерпілим”, а серед можливих потерпілих з-поміж затриманих ніхто “не вказав пальцем” конкретно на їхніх підозрюваних. Наприклад, зі слів одного з адвокатів, Сергія Борщенка підозрюють в тому, що “наносив безліч ударів невстановленим слідством особам на площі перед міською радою”. А Юрія Сокуренка, зі слів прокурора, – у побитті представника “Нацдружин” поламаним табуретом. Він також зазначив, що потерпілого на момент удару вже тримало троє працівників поліції, тож він був “неспроможним чинити певні дії щодо самозахисту”.
Стосовно Андрія Стемповського, то перший адвокат навіть виступив з емоційною промовою, у якій стверджував, що якби підзахисний не вийшов перед міською радою і не став на захист поліцейських, то рідні, можливо, могли би не дочекатися когось додому (маючи на увазі рідних правоохоронців).
Також адвокати апелювали тим, що підозри їхнім підзахисним вручили через півтори доби після подій у Жмеринській міській раді, а не безпосередньо на місці подій.
Прокурори відстоювали рішення міського суду і зазначали, що запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою виправдані, адже є ризик, що підозрювані можуть якимось сином впливати на свідків та потерпілих.
Натомість адвокати відкидали усі обвинувачення і просили суд змінити запобіжні заходи підзахисним на час досудового розслідування: з тримання під вартою на нічний домашній арешт з 22:00 до 7:00 ранку.
По Юрію Сокуренку суд задовольнив клопотання адвоката повністю і відпустив підозрюваного у залі суду під нічний домашній арешт з 22:00 до 7:00 ранку.
Натомість клопотання адвокатів Сергія Борщенка та Андрія Стемповського суд задовольнив частково: їх також звільнили з-під варти у залі суду, але з нічним домашнім арештом з 20:00 до 7:00 години ранку.
Такий запобіжний захід їм обрали терміном на 60 діб з моменту затримання – до 27 квітня.
Сьогодні також мають переглянути запобіжний захід щодо підозрюваного Костянтина Замрія, який є одним із засновників ГО “Едельвейс-Вінниця”. Розгляд справи перенесли на 14:30, тож про результати засідання читайте згодом на Vежі.
Варто зазначити, що сьогодні мали переглянути запобіжний захід ще Дмитрові Тузу із “Національних дружин” але на засідання він не з’явився, бо наразі перебуває у лікарні.
Стаття 296. Хуліганство
1. Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом.
2. Ті самі дії, вчинені групою осіб.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони були вчинені особою, раніше судимою за хуліганство, чи пов’язані з опором представникові влади або представникові громадськості, який виконує обов’язки з охорони громадського порядку, чи іншим громадянам, які припиняли хуліганські дії.
4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень, – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років (джерело – zakon.rada.gov.ua).
Фото автора
Дякуємо!
Тепер редактори знають.