Оновлено: 20 Жовтня 2024, в 23:24
Смачна випічка, продаж виробів ручної роботи, тренінг з домедичної допомоги та бої. Все це про 7-й Лицарський турнір пам’яті Максима Шимка, який відбувся сьогодні, 19 жовтня, у Вінниці на Європейській площі.
На захід цьогоріч з’їхались учасники й учасниці з шести міст України. Це Луцьк, Нововолинськ, Київ, Житомир, Дніпро та безпосередньо Вінниця. Загалом зареєструвались для участі 25 лицарів, які представляють вісім різних клубів. А ще один клуб допомагав з організацією і надав суддів.
Голова громадської організації “Історичне товариство Аркона” Ольга Грабовська каже:
– Наразі такий час, що надзвичайно складно проводити будь-які заходи. Тому наша задача – підтримувати пам’ять про Макса. Тобто ми не говоримо про якийсь розвиток, а саме про продовження традиції.
Через повітряну тривогу лицарський турнір розпочався із затримкою. Проте відвідувачі під час очікування могли придбати щось смачне. Або ж – вироби ручної роботи від представників ГО “Народна територія щастя”. Адже основна мета заходу – збір коштів на РЕБ для бойового медика бригади “Червона Калина”, в якій служить член товариства “Аркона” Сергій Ліщинський.
Так, на турнірі можна придбати різноманітні аксесуари в жовто-блакитних кольорах, вироби з натурального каміння чи бахроми, інтер’єрні іграшки сови-лицарі у техніці валяння, мило, ковдри у техніці лоскутного шиття чи капелюхи з соломи, свічки в гіпсових кашпо.
Крім цього, були й представники навчальних закладів. Вони приготували голубці, вареники, різну солодку та солону випічку, бутерброди, деруни, млинці, пампушки та багато інших українських страв.
Однією з тих, хто продавав випічку та енергетичні батончики, була голова ГО “Степанівські бджілки”, волонтерка та дружина загиблого Героя Юлія Гаврилюк. З собою вони привезла прапор України, який підписав генерал Валерій Залужний:
– Ми вже третій рік працюємо для бійців у селі Степанівка. Спочатку виготовляли тушонки, а потім зрозуміли, що хлопцям зручніше користуватись реторт пакетами. Так і змінили формат роботи. Але побачили, що люди донатять менше і придумали новий спосіб донатів. Ми відкрили соціальну пекарню, де працевлаштували своїх волонтерів.
Вже по завершенню тривоги розпочались й поєдинки. Вони відбувались у номінаціях «Щит-меч» і «Довгий меч» (чоловіча та жіноча категорії), «3 на 3». Жінки» та «5 на 5». Чоловіки». Першими були дівчата, а згодом виступали чоловіки. Подивитись на це дійство зупинялись і ті містяни, які проходили повз. Усі з захватом спостерігали за потужними ударами учасників та їх стараннями.
За словами Ольги Грабовської, триватиме захід орієнтовно до 17:30 через відсутність необхідного додаткового освітлення. Тож тривалість боїв будуть коригувати.
Максим Шимко був вінницьким істориком-реконструктором, є Героєм Небесної Сотні. 20 лютого 2014 року, під час Революції Гідності, він загинув від кулі снайпера. На той момент йому було 34 роки. У 2018 році експерти встановили, що автомат, з якої випустили кулю, належав беркутівцю Сергію Зінченку. Максим Шимко удостоєний звання Героя України.
Фото – Vежа
Дякуємо!
Тепер редактори знають.