Заохочувати молодь з обмеженими функціональними можливостями розвивати свої творчі таланти — ось основна мета міського конкурсу «Повір у себе», який цього року показав, що обмежень у творчості не існує.
Справжній її оазис сьогодні, 13 квітня, розмістився на четвертому поверсі галереї ХХІ. Безліч робіт, виконаних у різних техніках: тут можна було побачити і м‘які іграшки, і картини вишиті бісером, цілі лялькові будиночки та моделі автомобілів, вироби із кави та навіть сукні. І це ще далеко не все, чим дивували вінничан учасники фестивалю.
Пройти до деяких робіт навіть не вдавалось, адже там була просто черга із бажаючих сфотографувати. Біля кожної роботи невеличка біографія автора: скільки років, чим захоплюється, де навчається. Помітно, що учасники дещо хвилюються, але тут точно не відчувався дух змагання — діти і молодь постійно спілкувались один з одним, показували роботи та розповідали про звичайне життя.
Загалом цьогоріч у фестивалі взяли участь 52 учасники віком від 6 до більше 30 років. За словами організаторів, така вікова різниця трішки ускладнювала процес оцінювання робіт, адже їх рівень значно відрізнявся.
Після короткої імпровізованої екскурсії роботами учасників і в той час, коли журі обирало переможців, всім відвідувачам показали виставу театру ляльок «Золотий ключик».
Діти і дорослі із захопленням дивились історію про Стрибаючу принцесу. Казка про доброго короля і його донечку-принцесу Ярмілку, яку злий Чаклун силою закляття змусив стрибати. Але в цій історії, як і в будь-якій казці, знайшовся чарівний принц – Іржі, який завдяки своїй сміливості та винахідливості зміг позбутися Чаклуна та Баби Яги.
Під час вистави діти багато сміялись та жваво обговорювали все, що відбувається на сцені, інші ж зачаровано споглядали, що ж відбувається у казці. Навіть батьки та викладачі малечі із задоволенням переглянули виставу.
Після її закінчення відбулось офіційне нагородження всіх учасників. Як зазначали на початку організатори, грамоти за участь та солодкі подарунки отримали всі. Один за одним маленькі та дорослі учасники під гучні овації отримували подяки за свою творчість. Ніхто не був засмученим, адже можливість показати свої таланти для них – велика радість. Діти активно підтримували один одного і показували вміст подарунків. Організатори в той час, підбадьорювали кожного і наголошували на тому, що «дуже гарна робота».
Для того, щоб нагородити більше дітей, було ще кілька номінацій:
За майстерність. Перемогу отримали Тертичний Данило, Цимбал Альона та Ткачук Ілона
За творчий підхід: Драбович Карина, Казарян Ольга.
За натхнення та мистецтво: Верба Яна, Тарасова Ольга.
Всі номінанти, окрім солодких подарунків та грамот, отримали ще й зарядні пристрої. Що насправді було трохи дивним, якщо враховувати, що конкурс творчий.
І ось настав довгоочікуваний момент, коли назвали імена переможців, які надалі прийматимуть участь в обласному конкурсі.
3 місце: Саловора Юлія, Мацишена Тетяна, Сидорук Сніжана
2 місце: Наводний Андрій, Дичко Владислав
1 місце: Камінська Наталія.
Учасники, які посіли друге та третє місце отримали в подарунок wi-fi роутери, а переможниця — телефон.
- З кожним роком діти все краще стараються над своїми виробами і журі було надзвичайно важко визначитись. Роботи були дуже гарно зроблені, кожен приніс по три роботи. Найприємніше, що діти дуже задоволені цим фестивалем, адже вони змогли реалізуватись та поспілкуватись один з одним, – розповіла головна спеціалістка Вінницького міського центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді Рубаненко Людмила Василівна.
Діти, які стали номінантами та отримали перемогу також не приховували радості, але дуже швидко зібрали свої роботи, тому поспілкуватись вдалось лише з декількома.
Тетяна Мацишена, яка посіла третє місце за надзвичайно красиві м’які іграшки, розповіла, що присвятила своє життя музиці, але захотіла спробувати щось нове.
- Мені хотілось займатись не тільки музикою, але й розширити свій кругозір так я й почала шити іграшки. На найменшу у мене йде десь 2 неділі, а на найбільшу – місяць-два. Деякі із них я залишаю собі, а деякі – дарую. Головне робити їх з душею.
Ольга Казарян, роботи якої журі відзначило за творчий підхід, навчається в аграрному університеті і вже декілька років займається в креативній студії «Орхідея». Квіткову тематику можна помітити і в її роботах.
- Я з дитинства захоплювалась творчістю. Завжди і малювала, і ліпила, і плела, а потім дізналась про гурток “Орхідея” і захопилась різними техніками роботи, – розповідає дівчина.
Роботи цьогорічних переможців та номінантів дуже різні, але єдине, що їх всі об‘єднує — це любов до мистецтва та особливе бачення простих речей.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.