Для лікування 15-річного вінничанина, велосипедиста Івана Дендерука волонтери організовують «банк донорів». Пріоритетною є третя група крові із негативним резусом.
Діагноз Івана Дендерука – гострий лейкоз. Одним із визначальних чинників у боротьбі з хворобою волонтери називають донорську кров.
- Нам всім потрібно долучитися до боротьби за здоров’я і життя дитини. Кров буде використана для кроводачі, тромбоцитаферезу та плазмаферезу, тому донори будуть потрібні різних груп крові, – пояснює волонтерка Ольга Романюк.
Волонтерка зазначає, що розширений діагноз батько Івана, Максим Дендерук, отримає сьогодні, 26 грудня, у другій половині дня. Розширений діагноз дозволить точно зрозуміти, на якій саме стадії хвороба та як хворого слід лікувати.
Для того, щоб здати кров саме для Івана, Ольга Романюк просить попередньо зателефонувати їй за номером (096 452 66 84) та уточнити, чи ще є потреба у крові та на коли саме. Також можна у коментарях до посту написати про бажання/можливість здати кров, вказуючи групу і резус-фактор.
Нагадаємо, потенційними донорами можуть бути особи, які досягли 18-річного віку, мають паспорт і реєстрацію, не хворіли/хворіють гепатитом, не приймають антимікробні препарати та антибіотики, або з моменту останнього прийому пройшло два тижні. Можна також прийти на Станцію переливання крові (вул. Пирогова 48) та зазначити, що здаєте кров для Івана Дендерука. Втім, для того, щоб уникнути будь-яких непорозумінь, краще телефонувати волонтерці.
Ольга Романюк розповіла також, що на подальше лікування Івана скоріш за все потрібні будуть кошти.
- Родина Івана не заможна. Батько – будівельник, мати – вчителька фізики. Сам Іван – надзвичайно добра людина, займається велоспортом, є християнином. Навчається у закладі «Джерело надії». В сім’ї є ще дворічна дівчинка, – розповіла Ольга Романюк, яка також є другом родини.
Максим Дендерук, батько Івана, є одним із організаторів кількох заходів, які відбуваються у Вінниці. Це зокрема: Вінницька сотка «Закрутка по-вінницьки», благодійний захід «Велопарад Дідоморозів» (2 січня), «Критична маса» та інші.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.