-
30 Листопада/ 21:09
Публікація30.11.1721:09
Порядок в закупівлях вінницьких КП: бути чи не бути?
Поки вся країна готується до трансформації комунальних медичних закладів в комунальні підприємства, Вінниця вже може робити певні висновки щодо таких змін. Адже у Вінниці вже є 2 комунальних підприємства, які на платній основі надають послуги. Створені вони на базі колишніх поліклінік і така комерціалізація закладів «охорони здоров’я» була не зовсім зрозуміла вінничанам. «Першими ластівками» реформованих закладів стали комунальні підприємства «Міський лікувально-діагностичний центр» та «Міський стоматологічний центр».
Тому саме вони потрапили під особливо пильний контроль громадських активістів.
В першу чергу досліджувалась наявність інформації про тарифи і послуги цих підприємств. На сайті Вінницької міської ради вона є. Але питання щодо економічного обґрунтування тарифів залишається відкритим. Наприклад, в Стоматологічному центрі в тарифи закладається один з найдорожчих деззасобів. Такі вимоги стоматцент встановлює під час здійснення закупівель.
Не менш дивними виглядають деякі закупівлі Лікувально-діагностичного центру. Як от «Оренда системи ультразвукової діагностики експертного класу для проведення кардіологічних досліджень».
Вартість послуги оренди 3 апаратів УЗД дорівнює вартості 1,5 нових аналогічних апарати. Також у Вінниці було створено ще одне комунальне підприємство «Фонд муніципальних інвестицій», одним з основних завдань якого є надання кредитів на пільгових умовах для інших КП. Тож виникає абсолютно закономірне і логічне питання – навіщо витрачати гроші на оренду обладнання, якщо можна купити нове? Не змогла надати відповідь на про необхідність придбання такої послуги та місцезнаходження апаратів особа, яку Центр визначив контактною по цій закупівлі – Пилипенко Олена Іванівна, 380637193463.
Дивна поведінка тендерного комітету Лікувально-діагностичного центру спостерігається останнім часом стосовно відміни закупівель. Спочатку розміщується оголошення про закупівлю, потім вона відміняється в зв’язку з відсутністю потреби, а через кілька днів знову оголошується. Дві такі ситуації сталися в листопаді.
Логічного пояснення відміні за відсутності потреби та майже одночасного оголошення нової аналогічної закупівлі немає. Як немає пояснення того факту, що під час здійснення допорогових закупівель, лікувально-діагностичний центр керується Наказом ДП «Зовнішторгвидав України» від 13.04.2016 №35 «Про затвердження Порядку здійснення допорогових закупівель», в той час, як у Вінниці регулює допорогові закупівлі Положення про проведення допорогових закупівель, затверджене рішенням виконкому Вінницької міської ради № 2832 від 01.12.2016 р.
Тож, громадські активісти, крім моніторингу закупівель, ставлять перед собою задачу – спільно з Вінницькою міською радою вдосконалити формат проведення допорогових закупівель вінницькими комунальними підприємствами.
Публікація підготовлена Юлією Григою (ГО «Філософія Серця») та здійснена в рамках проекту «Прозорі комунальні підприємства», що виконується Центром Ейдос за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Зміст публікації не відображає офіційної позиції Королівства Нідерландів.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.