Понад 28 тисяч вінничан вже підписали декларації із сімейними лікарями

10:08
Автор: Vежа
Become a Patron!

З початку офіційного старту приписної кампанії до сімейних лікарів у перші дні на Вінниччині реєстрували тисячі декларацій. Менше, ніж за два тижні вже понад 28 тисяч вінничан знайшли собі сімейних лікарів.

Про це 10 квітня розповів заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк під час селекторної наради, яку проводив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко спільно із в.о. міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун.

Розповідаючи про ситуацію на Вінниччині із впровадженням медичної реформи, Ігор Івасюк зазначив, що всі медичні заклади первинного рівня мають підключені електронні системи eHealth, повідомляють на сайті Вінницької ОДА.

– Вінниччина ретельно готувалась до початку впровадження медичної реформи. Також, станом на сьогодні (10 квітня – ред.), в області укладено 28 тисяч 168 декларацій та зареєстровано 807 лікарів, з якими є можливість заключати дані декларації. Окрім того, стосовно реалізації урядової програми «Доступні ліки», то  в області з початку року на дану програму використано 8,3 мільйонів гривень із виділених 41 мільйонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тест-драйв медичної реформи: у пошуках сімейного лікаря у Вінниці

До речі, на думку Уляни Супрун, успішним прикладом реформ в медицині є програма «Доступні ліки». Протягом впровадження цієї програми лікарями було виписано 15,5 млн. рецептів на ліки, які громадяни можуть отримати безкоштовно, або з незначною доплатою. Також, за даними МОЗ в Україні на 4% зменшилась кількість викликів швидкої медичної допомоги до пацієнтів з підозрою на інсульт, на 6% збільшилась кількість пацієнтів з нормалізованим рівнем цукру крові.

Щодо укладання декларацій із лікарями, Павло Розенко зауважив, що пацієнти можуть самостійно обирати лікарів і отримувати доступні та якісні медичні послуги, до того ж – незалежно від місця реєстрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 6000 вінничан вже обрали сімейних лікарів, яким підвищать зарплату в кілька разів

Є низка сигналів про те, що є порушення прав пацієнтів на вільний вибір лікаря. Ще раз наголошую – вибір лікаря жодним чином не пов’язаний з місцем реєстрації. З 1 квітня медична реформа почала запроваджуватися на місцях, і зараз головна задача місцевої влади по всій країні – забезпечити для людей можливість вільно обрати свого лікаря, – наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Він також закликав громадян повідомляти про проблеми, які виникають під час вибору лікаря чи підписання декларації, на урядову «гарячу лінію» за безкоштовним номером 15-45.

Станом на ранок 10 квітня по всій країні майже 265 тисяч громадян вже обрали свого лікаря: терапевта, педіатра та сімейного лікаря.

Найбільше декларацій, за словами Павла Розенка, підписано у Закарпатській області, місті Києві, Донецькій, Чернівецькій та Полтавській областях. Найменша кількість – у Херсонській, Черкаській, Рівненській, Сумській і Чернігівській областях.

Фото – сайт Вінницької ОДА