Помічники для незрячих, центр для дітей та клуб для особливої молоді: у Вінниці створили нові інклюзивні заклади

13:39
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці впровадять структурний підрозділ у Територіальному центрі, де незрячі вінничани зможуть отримувати допомогу. Зокрема йдеться про «муніципальну службу супроводу осіб з інвалідністю по зору І групи».

Відповідний проект рішення «Про створення в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Вінниці структурного підрозділу Муніципальна служба супроводу осіб з інвалідністю по зору І групи та введення до її складу штатних посад» – підтримала більшість депутатів Вінницької міської ради сьогодні, 27 червня, під час сесії.

 

Перша заступниця директора департаменту соціальної політики міської ради Наталя Паламарчук повідомила, що Терцентр соціального обслуговування міста Вінниці таким чином розширює свій спектр надання послуг. Завдяки цьому незрячі вінничани зможуть звернутися до Служби та отримати безкоштовну допомогу – помічника, який супроводжуватиме громадянина до потрібних місць. Причому це стосується не тільки медичних закладів або органів влади, а й наприклад магазинів, бібліотек тощо. Головна вимога – людина має звернутися завчасно.

Орієнтовно Служба у Територіальному центрі має запрацювати вже на початку липня. Для отримання допомоги вперше – потрібно звернутись до департаменту соціальної політики міської ради за місцем проживання.

Окрім того, завдяки погодженню на сьогоднішній сесії депутатами відповідного проекту – незабаром у Вінниці створять комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр №1» (вулиця Келецька, 59), де здійснюватиметься комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дітей з особливими потребaми.

Засновником комунальної установи є Вінницька міська рада, а уповноваженим органом – департамент освіти ВМР. Невдовзі буде оголошено конкурс на посаду директора закладу – це питання також сьогодні погодили вінницькі депутати.

Центр буде створений із метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження.

Як повідомила Оксана Яценко, директорка Департаменту освіти міської ради – також Центр надаватиме консультації та взаємодіяти з педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої та професійно-технічної освіти з питань організації інклюзивного навчання. Також працівники Центру надаватимуть консультації батькам.

– Протягом цього навчального року у Вінниці діяло 39 інклюзивних класів у 18 загальноосвітніх навчальних закладах, – каже міський голова Сергій Моргунов. – У Палаці дітей та юнацтва діяли гуртки для дітей з інвалідністю, а нині облаштовується приміщення по вулиці Стельмаха, 25. Там буде розташовано перший підлітковий клуб, що буде адаптований для занять з молоддю, яка має особливі освітні потреби, – повідомив мер.