Вінницький студент Сергій Бутенко, який 9 лютого помер від корової пневмонії, надавав лікарям довідку про щеплення. Про це Vежі повідомив Олександр Шиш, очільник Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради.
За його словами, під час проведення кампанії по щепленню від кору в Національному медичному університеті, що відбувалась наприкінці 2018 року, 18-річний студент Сергій Бутенко надав довідку про отримання щеплення від кору за місцем проживання. Підтвердити чи спростувати достовірність довідки поки неможливо.
Втім, щодо того, чи справді студент мав щеплення від кору, і, якщо мав, то що стало причиною його смерті – Олександр Шиш зазначив, що поки поширювати таку інформацію у департаменті не мають права. Шиш пояснив, що наразі триває морфологічне дослідження (розтин), результати якого будуть відомі за 10 днів.
Водночас, як проінформували Vежу кілька власних джерел, за результатами проведених аналізів Сергій Бутенко не був вакцинований: в його крові не виявлено антитіл. Інша можлива причина хвороби – вакцина була неналежної якості.
На Вінниччині та по всій Україні відзначається спалах захворюваності на кір. Лікарі ще не говорять про емідемію, однак від хвороби по всій країні померло вже кілька людей. Так, 14 січня у Вінниці від кору померла восьмимісячна дівчинка, яку, найвірогідніше, заразила невакцинована матір.
У зв’язку із ситуацією зі спалахами захворюваності, з’явилась можливість вакцинувати дітей у вінницьких школах та садочках.
Читайте також: У Вінниці вакцинувати дітей від кору можна в школах та садочках
Олександр Шиш також наголосив, що нині єдиним захистом від кору є вакцинація. Тож усім громадянам, які не впевнені у тому, чи отримували вони колись щеплення від кору або чи хворіли вони на кір – можна перевірити наявність імунітету до хвороби шляхом лабораторного дослідження і, за потреби, пройти вакцинацію.
Щоб зробити щеплення, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, який огляне пацієнта і, за відсутності протипоказань (наприклад, наявності ГРВІ), відразу направить людину на щеплення. Якщо доросла людина не має інформації з приводу того, чи робили їй щеплення раніше, рекомендується зробити вакцинацію двічі з інтервалом в один місяць.
Як повідомляла раніше начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Тетяна Бондаренко, наразі в області є 36 тисяч доз вакцини, аби можна було щепити не лише групи ризику, але й всіх охочих громадян.
– Підступність кору в тому, що в перші три-чотири днів він виглядає як звичайне ГРВІ. Тому є просте правило: захворів – сиди вдома. Якщо людина заразилася кором, за кілька днів з’являється висип спочатку на обличчі, потім на тулубі і далі на кінцівках. Лікар може виявити симптоми і раніше за слизовою оболонкою рота. Також хвороба супроводжується високою температурою тіла та підвищеною світлочутливістю. Хворий є найбільш заразним саме в перший, катаральний період, – пояснює Тетяна Бондаренко.
Головне фото – vikna.if.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.