Поліція Вінниччини затримала чотирьох братів, яких підозрюють у пограбуванні банкоматів на території області. За інформацією слідства організатором злочинного угруповання був учасник бойових дій на сході країни.
Сьогодні, 7 жовтня, відбувся брифінг начальника ГУНП у Вінницькій області Івана Іщенка щодо затримання організованого озброєного злочинного угруповання, члени якого підозрюються у вчиненні ряду резонансних злочинів.
Затримали злочинців вчора, 6 жовтня. Всі вони мешканці Вінницької області, які проживали в Іллінецькому та Гайсинському районах. Крім того, усі учасники угруповання – рідні брати.
За словами Івана Іщенка, наразі пред’явлено обвинувачення по чотирьох випадкам підриву та пограбування банкоматів. Саме цих злочинців підозрюють у пограбуванні банкомату у селищі Дашів, Іллінецького району. Тоді їм вдалось викрасти з банкомата близько мільйона гривень. Ще в одному випадку пограбування на території області, у Гайсині, злочинцям вдалось викрасти з банкомата меншу суму грошей (22 тисячі), а у двох останніх випадках у смт. Теплик та Гайсині спрацювала сигналізація й злочинці втекли.
Пограбований банкомат у селищі Дашів
– Вчора поліцейськими Вінниччини була затримана озброєна банда, яка вчиняла на території України та, зокрема, Вінницької області зухвалі й резонансні злочини. Ці бандити підривали та розстрілювали банкомати, у результаті чого заволодівали коштами, які належать державі, – розповів Іван Іщенко.
– Злочине угруповання діяло дуже чітко, з розподілом ролей. У них був організатор. Вчиняли злочини вони в чіткій координації між собою, кожен виконував свою функцію. Використовували камуфльований одяг, маски, балаклави, щоб їх не могли впізнати. На озброєнні у банди були автомати Калашникова, бойові гранати, саморобні вибухові пристрої. Переміщались вони на автомобілях BMW, KIA, які пізніше були вилучені. Була дуже злагоджена злочинна діяльність, яка була спрямована на заволодіння коштами.
За словами Івана Іщенка, усі члени банди мали роботи та власні родини, а також позитивно характеризувались сусідами. Тому злочинців було досить важко розшукати. Під час одного з пограбувань, вони загубили певний речовий доказ, завдяки чому їх вдалось знайти. Щоправда, що це за доказ не повідомили.
– Протягом минулої доби поліцейські Вінниччини спільно з працівниками Національної поліції та експертами-криміналістами проводили санкціоновані обшуки на території Вінницької та Київської областей. В результаті обшуків було вилучено два автомати Калашникова, шість бойових гранат, десять магазинів до автоматів, 190 автоматних набоїв, камуфльований одяг, рушниця була з оптичним прицілом, пістолет, телефони, сім-карти, рації, які вони використовували під час вчинення злочину для того, щоб їх було неможливо викрити.
– Ці злочини робили вночі й коли відходили від місця злочину, то вони ставили певні знаки у лісі для того, щоб не переміщатися звичайними дорогами й щоб поліцейські не могли перехопити, – пояснює Іван Іщенко. – Після одного зі злочинів проводили дуже велику пошукову операцію і було знайдено одну річ в траві й вже потім від неї ми рухались, коли було ДНК, дактилоскопія й таким чином ми змогли прив’язати цих осіб. Інакше… Вони ніколи не мали проблем з законом. Було дуже важко на них вийти.
Відео з обшуків:
Власне під тиском вилучених речових доказів, злочинці почали давати викривальні покази та зізнавались у вчиненні злочинів. Іван Іщенко повідомив, що організатором угрупування є учасник бойових дій, який воював на сході України в одному з добровольчих батальйонів. Він мав певний бойовий досвід, навички поводження зі зброєю та навчав інших членів банди, як маскувати злочини.
– Таким чином вони досить злагоджено діяли та чітко приховували потім свої злочинні дії. Ми працювали з червня і проводили багато розшукових дій для того, щоб задокументувати злочинну діяльність цієї групи. Наскільки я пам’ятаю, частину коштів вони дійсно витратили. Загалом награбували понад мільйон гривень. Ми вилучили близько 100 тисяч гривень. Ті злочинці, які мають досвід використання вогнепальної зброї та мають навички ведення бойових дій та дуже чітко розподіляють ролі, вони могли вчинити ще дуже тяжкі, зухвалі злочини проти життя та здоров’я людей.
Наразі всі вони перебувають в ізоляторі тимчасово тримання, а до суду передано клопотання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Порушено ряд кримінальних проваджень, але у їхніх діях вбачають ознаки злочину, передбаченого ст.257 ККУ “бандитизм”. За це загрожує до 15 років позбавлення волі.
– Бандитизм – це дуже тяжка стаття, яка рідко застосовується слідчими, тому що задокументувати саме бандитизм – один з найважчих злочинів. Тому що має бути чітка ієрархія та чітке виконання функцій кожним учасником групи.
Наразі поліція ще розслідує, звідки угруповання отримували інформацію про наявність коштів в банкоматах, а також звідки отримували зброю. Наразі це є таємницею слідства. Також перевіряють їхню ймовірну причетність до аналогічних злочинів на території області та країни.
Нагадаємо, що ще у липні поліція повідомляла про затримання групи осіб, які були причетні до підривів та пограбувань банкоматів на території Вінницької області.
Нагадаємо, що 19 липня на Вінниччині пограбували банкомат та викрали звідти 22 тисячі гривень. Крім того, на початку липня, в селищі Дашів Іллінецького району викрали з банкомата близько мільйона гривень. Наприкінці грудня минулого року у Вінниці також намагалися пограбувати банкомат. Тоді вночі невідомі пошкодили одне із відділень “Ощадбанку”, проте викрасти гроші їм не вдалося. В січні цього року невідомі підірвали та пограбували банкомат у центрі Калинівки.
Фото Ольги Мірошниченко та ГУ НП у Вінницькій області
Дякуємо!
Тепер редактори знають.