Поліція Вінниччини відкрила кримінальне провадження за фактом загибелі 9 тонн риби у Ладижинському водосховищі.
Як повідомляє Головне управління Національної поліції у Вінницькій області, попередньо встановлено, що загинуло близько 9 тонн риби роду осетрових, які вирощувались у садках у водосховищі. Причину гибелі риби мають встановити після проведення експертиз зразків води та риби, відібраних під час проведення слідчих дій.
Нагадаємо, 4 жовтня стало відомо, що Вінницький рибоохоронний патруль виявив гибель близько 3 тисяч екземплярів осетрових риб загальною вагою близько 9 тонн. В тому числі – маточних поголів’їв «Осетра російського», «Ленського осетра» та «Білуги». Інцидент стався поблизу м. Ладижин Вінницької області (Ладижинське водосховище).
В межах розслідування кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 242 (Порушення правил охорони вод) Кримінального кодексу України, слідчі Відділу поліції № 3 Гайсинського райуправління спільно з Державною екологічною інспекцією та Держспоживслужбою Вінницької області провели на місці події необхідні процесуальні дії. Досудове розслідування триває.
Також вчора Державна екологічна інспекція у Вінницькій області повідомила, що в місцях виявлення загиблої риби спеціалісти відібрали проби води для визначення вмісту забруднюючих речовин. Проводилось експрес-дослідження на вміст у воді нітрит-іонів (результат 0,2 мг/дм3 при нормі 3,3 мг/дм3) та азоту амонійного (результат 0,10 мг/дм3 при нормі 2 мг/дм3). Вміст розчиненого кисню становив 7,6 мг/дм3 при нормі 4 мг/дм3.
Зазначалось, що в рамках кримінального провадження проводились слідчі дії за участю прокурора Спеціалізованої екологічної прокуратури Вінницької обласної прокуратури. Було відібрано три проби поверхневих вод: Ладижинське водосховище на початку садкової лінії; Ладижинське водосховище нижче по течії з 8 садка; Ладижинське водосховище нижче по течії в кінці садкової лінії.
За результатами досліджень було виявлено перевищення по ХСК (хімічне споживання кисню):
Проба 1-32,0 мг/дм3 при нормі 30.0 мг/дм3
Проба 2-32,0 мг/дм3 при нормі 30.0 мг/дм3.
Показники азоту амонійного, нітрит іонів, фосфатів, сульфатів, хлорид-іонів в межах допустимого значення.
Фото – з сайту ГУНП у Вінницькій області
Дякуємо!
Тепер редактори знають.