Публікації за датами

  • 19 Вересня/ 18:01

    My Pol

    Публікація19.09.1918:01

    Автор:Катерина Дядюк

    Поліція в смартфоні: завтра для Вінниччині активують додаток “My Pol” з кнопкою SOS для виклику “копів”. ФОТО

Завтра, 20 вересня, у Вінницькій області запрацює мобільний додаток “My Pol” для миттєвого виклику поліції. В першу чергу він буде корисний людям з обмеженими можливостями, тим, хто перебуває в небезпеці і не може набрати “102”, іноземцям і навіть дітям.

Вінниччина стала 18 регіоном в Україні, де запрацює безкоштовний мобільний додаток “My Pol”, яким наразі користується вже близько 700 тисяч людей.

 

Як запевняють поліцейські, відтепер і жителі Вінницької області завдяки ньому зможуть:

–  зробити швидкий виклик патрульної поліції дотиком завдяки функції “SOS”;
–  оцінювати роботу поліцейських за номером жетону;
–  спілкуватися з поліцейськими мовою закону (для цього є інформаційна довідка);
–  знаходити найближчі відділення поліції та медичної допомоги;
–  отримувати актуальні новини поліції (наприклад, push-сповіщення з орієнтуванням про зниклих дітей, або злочинців, які перебувають в розшуку).

 

Юрій Педос, начальник ГУ НП у Вінницькій області, зазначив, що мобільний додаток “My Pol” дасть можливість мешканцям Вінниччини миттєво викликати поліцію (в один клік), незалежно від того, чи є Інтернет поряд, чи немає. Після цього система визначатиме геолокацію користувача і відстежуватиме її ще протягом 10 хвилин, відтак, це дасть змогу поліцейським швидко реагувати на виклик і орієнтуватися з місцем призначення.

– Якщо не дай бог заявника кудись везуть, чи йому необхідно бігти, є ще 10 хвилин, протягом яких поліція може відстежувати його, надіслати патруль на перехоплення і таким чином допомогти. У нас вже були такі ситуації, коли це дійсно допомагало, – розповів Микита Стецюк, заступник керівника проекту “My Pol”.

 

Також він зазначив, що за час роботи цього додатку в інших регіонах України, час реагування поліції в такому випадку пришвидшується майже на 40%. Микита Стецюк пояснює це тим, що виклик минає операторів лінії “102” і потрапляє напряму до диспетчера, який бачить де знаходиться заявник і одразу ж відправляє патруль на місце події.

Юрій Педос зазначив, що цей додаток в першу чергу буде корисний також і для людей з обмеженими можливостями (із вадами слуху чи зору), для тих, хто перебуває в небезпеці (наприклад, поряд із злочинцем) і не може зробити це відкрито, а також для іноземців, які не знають мови і не можуть викликати поліцію звичайним способом.

Людині достатньо буде натиснути кнопку “SOS”, потримати три секунди, і поліцейська система, яка визначає виклик, направить туди відповідну слідчо-оперативну групу для того, щоб припинити правопорушення і надати допомогу потерпілому. Людина може зробити виклик і негайно отримати допомогу, – розповів Юрій Педос.

 

Крім того для користувачів немає жодного вікового обмеження.

– Цим додатком може користуватися як доросла людина, так і дитина, – наголосив очільник поліції Вінниччини. – В нас, ви знаєте, є багато дуже випадків, особливо за цей рік, коли діти йдуть з дому, а потім блукають. І якщо в дитини є мобільний телефон, це також зручно: натиснути – приїде поліцейський і надасть відповідну допомогу. Можливо, це буде зручно і батькам таку програму встановлювати дітям: щоб не було ризиків правопорушень відносно дітей.

Микита Стецюк розповів, що додаток “My Pol” можна безкоштовно завантажити у “Play Маркет” чи “App Store” та зареєструватися. Потрібно буде брати регіон, ввести ім’я, прізвище і по батькові, номер телефону, електронну адресу, а за бажання – групу крові та алергічні реакції на медичні препарати. Це зроблено для того, щоб у випадку екстреної ситуації, у поліцейських була більш повна картина.

Наголосимо, що зареєструватися в додатку жителі Вінницької області зможуть лише з 20 вересня.

Крім того, якщо користувачеві нічого не загрожує, викликаючи поліцію через додаток він може обрати категорію правопорушення і прикріпити до цього виклику фотографії з місця події.

В майбутньому ми плануємо додати ще функцію відеострімінгу, коли диспетчер буде бачити очима людини, що відбувається на місці, – зазначив Микита Стецюк.

 

Юрій Педос також звернувся до жителів області з проханням використовувати цей додаток для призначення – виклику поліції, і не пробувати його “тестувати”, адже поліцейські одразу ж виїжджатимуть на місце події. А за хибні виклики додаток буде обмежувати користувачів, не кажучи вже про настання кримінальної відповідальності (стаття 383 Кримінального кодексу України).

Втім, якщо ж користувач випадково натис кнопку “SОS”, завжди можна перетелефонувати, сказати, що зробили помилково і скасувати виклик.

В Україні ж додаток “My Pol” працює з Головними управліннями Національної поліції областей та МВС України. До кінця жовтня ним зможуть користуватися в усіх регіонах України. А пізніше його хочуть впроваджуватии і за кордоном, адже наразі, зі слів Микити Стецюка, у світі є лише два аналоги – в Дубаї та Сингапурі.

Фото  play.google.com, vn.npu.gov.ua
Головне фото – автора

Читайте також: Безпечне місто: відтепер повідомляти поліцейських про порушення можна у Telegram

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Катерина Дядюк

Дякуємо!

Тепер редактори знають.