Війна, любов і мудрість — три основних теми нової поетичної збірки поета, письменника та журналіста Павла Коробчука. Багато нових відкриттів та вдалих метафор, підказки на шляху до знаходження себе та умиротворення — все це є у «Хвої».
Збірка, яка писала та готувалася доволі довго, побачила світ у «Видавництві Старого Лева» цього року, а вінничани зможуть почути та відчути все різноманіття «Хвої» вже 3-го вересня о 17.00 в книгарні «Є».
Нову збірку Павла Коробчука формують три теми – війна, любов і мудрість. Саме у такій послідовності. А 99 віршів – гілочок «Хвої» – є підказками на шляху до знаходження себе, до умиротворення. Завершальним сотим віршем, сотою гілочкою, збірки повинен стати читач. Для нього у книзі спеціально відведена сторінка і «місце за роялем».
- У книжці є зображення: рояль із порожнім стільцем. Задум такий, що читач прочитує книжку, стає сотим віршем і займає порожнє місце за роялем. Тільки тоді збірка є завершеною. Адже книжка без читача – не книжка. Сама ж назва «Хвоя» втілює мудрість, ген, архетип, а гілочка хвої поєднує людину з людиною через покоління. Збірка складається з трьох частин: військової, інтимної та родинної лірики. В останній втілена мудрість моїх дідуся із прабабусею, – пише Павло.
Як розповів Vежі Павло Коробчук теми війни, любові і мудрості автоматично стали ключовими темами того періоду написання віршів. Поет додає, що спеціально поставив тексти про війну на початок, бо це також книжка й про те, що буде після війни, після віршів про війну.
Збірка насичена неймовірною образністю та великою кількістю дрібних символів.
- Хвоя – це мудрість, вмиротворення, спокій, об’ємний аромат. Ідеальний простір. Також в книжці багато дрібніших символів, наприклад “хвойний вінок замість тернового”, це коли твій лоб теж колять колючки, але рани навпаки – заживають, кров не йде, – коментує Павло.
Загалом у книжці 100 нових віршів, і окрема частина – ще 25 віршів – це вибране з п’яти попередніх збірок. Поет називає це таким собі невеличким підсумком. В ста нових віршах є 3-5 текстів, які написані саме як змазка для кращого розуміння надідеї книжки – це невеличкі, “пояснювальні” вірші.
Літературний критик Ростислав Семків зауважує, що у цій збірці читачі знайдуть багато відкриттів і вдалих метафор.
- І добре, що рух у ній від війни та смерті до самоосмислення й кохання. Добре, що осмислення себе йде також коштом повернення до кращих своїх віршів з попереднього часу, що співіснують і, відтак, співставні із зовсім новими. Так є: «Хвоя» щось підсумовує, а щось обіцяє у перспективі. І в ній досить сказано, щоб ми поверталися до цієї книжки, й достатньо обіцяно, щоб чекати наступної, – пише пан Семків.
Павло Коробчук – поет, музикант, журналіст, дипломований сходознавець. Автор семи поетичних книг, співавтор збірки «Цілодобово» (спільно з Б.-О. Горобчуком та О. Коцаревим). Дебютний роман Павла «Море для шульги» вийшов у 2012 році, книга малої прози «Священна книга гоповідань» – у 2014-му. Лауреат конкурсів «Смолоскип», «Підкова Пегаса», «Літературний Олімп», «Коронація слова» та багатьох інших. Переможець 20-ти літературних слемів. Грає на барабанах у кількох гуртах, пише електронну музику. Мешкає у Києві, працює на Радіо Свобода в проекті «Донбас.Реалії».
Фото: Читомо, ВСЛ
Дякуємо!
Тепер редактори знають.