Поділитися з ближнім: що складають у вінницькі контейнери для вживаних речей і кому віддають допомогу

15:12
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Усі, хто гуляє центром міста, могли бачити зелений контейнер для одягу, котрий вже понад рік встановлений на Європейській площі.

Аналогічний розташувався на Фонтанній площі в мікрорайоні Поділля. VежА вирішила поцікавитися, куди потрапляють речі, скільки за рік їх збирається та куди подівся контейнер, що раніше стояв біля памятника Коцюбинському.

Такі контейнери для вживаний речей зявилися у Вінниці в рамках програми «Екологічне місто», яку координує підприємство «ЕкоВін» та благодійний фонд «Подільська громада». Наразі у місті встановлено два контейнери: на Площі Європейській та у районі Поділля на Фонтанній площі (Зодчих, 16). Третій контейнер, який розтошовувався поблизу памятника Коцюбинському, зараз тимчасово на ремонті. Для нього будуть шукати нове місце встановлення, тож вінничани можуть з цього питання надсилати до фонду свої пропозиції.

Як розповіла представниця благодійного фонду «Подільська громада» Леся Найчук, влітку працівники КП «ЕкоВін» інкасують контейнери 1 раз на 2-3 дні.

  • Найчастіше вінничани віддають одяг, рідше трапляється взуття, іноді іграшки, аксесуари, зовсім рідко постільна білизна, подушки, ковдри. Найбільш активно  віддають одяг у період міжсезоння, тобто навесні та восени, – говорить Леся Найчук.

У середньому за місяць у контейнери вінничани викидають близько тонни одягу, тобто в рік назбирується 12 тонн. Близько 30-40% речей після відсортування працівниками йде у собачі притулки або просто викидаються, решта — направляється людям, котрим вони найбільш потрібні.

  • Наразі ми тісно співпрацюємо з шістьма квартальними комітетами міста. Наприклад, з Асоціацією пенсіонерів Вінниці, у яких, до речі, діє програма “Банк одягу” і люди пенсійного віку, члени Асоціації можуть обрати собі речі. Також громадські організації, які опікуються тимчасово переміщеними особами інколи беруть речі для своїх підопічних. Активно співпрацюємо із Територіальним центром соціального обслуговування. Взагалі ми завжди відкликаємося на всі запити від організацій, яким необхідні речі, – розповідає представниця «Подільської громади».

  • Щодо неординарних знахідок у контейнері, то мені особисто запамяталась дитяча сумочка, на кшталт косметички, яка була дуже ретельно, бережно так запакована. Коли я взяла її в руки, відчула –  щось є всередині. Стало цікаво – відкрила. А там цілий скарб – справжній дитячий скарб: гарненькі маленькі, іграшки, заколочки-резиночки, фантики тощо. Все нове. Тобто видно було, що дитина усвідомлено збирала свої скарби, щоб подарувати їх, комусь, хто потребує, – каже Леся Найчук. – Взагалі приємно, коли приносять хороші не зношені речі – іноді відомих брендів одяг та взуття. Або ж просто речі чисті та випрасувані – це є повага не лише до людей, яким передадуть ці речі, а до тих, хто їх розсортовує.

Іграшка, яку знайшли у контейнері

До речі, після ситуації, коли роми закидали дитину в контейнер, щоб та звідти викидала речі, контейнери інкасовуються спільно з патрульними групами.