Подільські гастролі львівсьського IT-кластеру

14:25
Автор: Віталій Янковий
Become a Patron!

Автобусний тур львівського IT-кластеру в понеділок 22 травня завітав у Вінницю. Подія в просторі “Артинов” нагадувала щось середнє між видовищним промо-заходом та невеликою конференцією для тих, хто задіяний в сфері розробки (девелопменту) (вживати “програміст” замість “девелопер” / “розробник” потрохи стає некомільфо), дизайну та менеджменту цифрових проектів.

Lviv IT-Тур – це історія про те як IT-середовище може зараз себе репрезентувати, вибудовуючи соціальну комунікацію, базовану на змістовній лекційній частині, що поєднана із фаном (розвагами) та заволікалками у вигляді призового селфі на фоні брендованого автобуса. Цього дня люди в картатих сорочках, окулярах, з татуюваннями та макбуками, – це такий собі конвенційний образ того, хто працює в сфері IT, – могли на власні очі та вуха переконатись, що наразі Львів як гік-спільнота у порівнянні з трохи затурканою в цьому плані Вінницею перебуває у дещо іншій реальності.

брендований автобус біля входу на Lviv IT-tour  

Я б зазначив, що доповіді спікерів були на досить високому рівні, це щось на кшталт Webcamp в Одесі, тільки безкоштовно. Вже перша доповідь девелопера Івана Кутузова (“Softserve”) про особливості програмування на екзотичній мові Golang ввела публіку в легкий шок, бо до  девелоперів, які роблять нормальну і не нудну презентацію, розказуючи про код, явно не всі звикли.

Власне, всіх спікерів цього вечора можна називати ентузіастами своєї справи. Друга доповідь Максима Шестовицького – проджект менеджера “Globalogic”, який ззовні чимось скидається на шоумена Річарда Горна, розірвала аудиторію, та була в результаті названа організаторами “найвеселішою лекцією про проджект-менеджмент”. Ключові тези цієї доповіді  – Agile (алгоритм роботи над проектами) має бути орієнтований на розкриття потенціалу працівника; успіх проекту – це вмотивовані професіонали, а RUP – метод ітерацій, кращий за Agile.

Іван Кутузов (“Softserve”) про особливості програмування на екзотичній мові Golang

гості заходу в ортодоксальних картатих сорочках

Максим Шестовицький (“Globalogic”) рекомендує працювати методом ітерацій RUP

Мабуть, особливої уваги потребує доповідь Віталія Кириліва – одного із розробників українського стартапу Senstone, який отримав підтримку на Kikstarter та скоро має запуститись у виробництво. Цей проект може бути цікавий не тільки хіпстерам -“перемогофілам”, які підкидають в повітря свої мобільні гаджети відомого американського виробника кожного разу, коли щось made in ukraine отримує визнання на Західному ринку, але й як приклад вдумливого та дбайливого підходу до предметного дизайну, що орієнтований на взаємодію із людиною. Віталій розповів про основні проблеми, які виникають в стартап-проектуванні, зокрема і про позиціонування Senstone, яке спочатку було з нахилом у фешн (це можна побачити на прикладі перших промо-матеріалів), але ніби це не зовсім правильно.  

Віталій Кирилів (“Senstone”) про проблеми стартапів

гість заходу, що небайдужий до пірсингу

Віталій Кирилів показує прототип Senstone

Ефектний український гаджет Senstone може записувати до 3-х годин розмов

Степан Веселвоський (СЕО Львівського ІТ-Кластеру) показує концепт району, який скоро збудують у Львові для айтішників

В цілому Lviv IT-тур показує певні вектори, куди рухається IT-спільнота, – не забуваємо, що базово це й жорстко комерційною діяльністю, але  маючи достатній ресурс, там залишається місце для захоплень, міських іновацій та футуристичних гаджетів. Поки у Вінниці гік-спільнота все ще в зародковому стані, у Львові зі слів Степана Веселвоського (СЕО Львівського ІТ Кластеру) вже скоро почнуть будувати інноваційний житловий квартал для айтішників, які потрохи звикають ходити на видовищні вечірки після конференцій. А у Вінниці тим часом кілька днів тому запустили перший сайт Вінницького IT-кластеру.