Побачити руками: вінницькі слабозрячі перші в Україні опанують машинну в’язку. ВІДЕО

11:48
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

У центрі реабілітації людей з інвалідністю «Поділля» незрячих жінок вчать в’язати. Основи плетіння гачком слухачки курсу вже пройшли. Наразі беруться за вивчення машинної в’язки. І це буде вперше в Україні.

У центрі сподіваються, в’язання для жінок стане не лише хобі, а й можливістю заробляти гроші. Тож в основу курсу окрім практичних уроків заклали ще й бізнес-тренінги та лекції. Зокрема з відкриття власної справи та реалізації зроблених виробів.

Побачити руками, відчути наосліп на на дотик відворити візерунок нитками — пятеро незрячих вінничанок взялися вивчати основи вязання. Як повідомляє телеканал «Віта» у своєму сюжеті, ініціаторкою такого ноу-хау є Оксана Войтко. Жінка лише місяць тому навчилася тримати гачок і вже на даний момент має три власних вироби.

  • Це така трудова терапія, коли тиша, нитки, ти, петлі, твої думки — це розвантажує, – говорить Оксана. 

 

 

Раніше вона викладала українську мову та літературу у школі для слабозорих, та її закрили. Залишившись без роботи, Оксана почала шукати нові можливості заробляти гроші — написала грант і мріяла виграти машинку для вязання.

  • Вона не виграла грант і засмутилася, я її запросив до себе. Кажу: “Оксано, не все в житті так погано. Давай ми разом подумаємо як організувати те, що ти хотіла в наших стінах”, – розповідає директор центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Поділля” Роман Штогрин 

Так у центрі реабілітації набрали нову групу слухачів. Унікальність її в тому, що жінок вчать саме тому, чому вони хочуть навчитися.

  • Мені подобається, це дуже затягує. Одна робота тяне за собою іншу роботу, – розповідає одна із учениць Галина Корнєєва.

Поки жінки опановують основи плетіння гачком. Спочатку візерунок записують на диктофон чи під диктовку шрифтом Браїля.

Навчає вязанню Оксана Ванюшкіна. Жінка вяже з дитинства, а от тифлопедагогікою не володіє. Неї вчиться у своїх учениць, наразі група береться за опанування машинної вязки і це буде перший в Україні курс для незрячих людей.

Загалом курс двохмісячний, якщо відвідувачкам сподобається, вонри зможуть продовжити навчання та опанувати професію вязальниці.

  • Ми не даємо їм рибу — ми даємо їм вудку. Тобто даємо можливість мати навики, можливість просувати свої товари і від них залежить, від їх мотиваціії, бажання працювати, – говорить Роман Штогрин.Жінок навчають також побудові бізнес-планів з просування і реалізації виробів, паралельно у центрі працюють над відкриттям торгової точки в одному із супермаркетів міста та символічним проектом “З миру по нитці”.

Фото, відео телеканал ВІТА