Реклама
Щоб не помилитися у виборі електрогенератора для дому, слід визначитися із ключовими параметрами: потужністю, видом палива, типом конструкції. Генератор, що вибраний правильно, покриває усі потреби оселі, економічний, зручний та слугує довго. Отже, що потрібно врахувати, переш ніж купити найкращий для своїх потреб генератор у Вінниці?
Потреби в електроенергії: розрахунок потужності
Для визначення потужності важливо, чи є генератор основним джерелом електрики, наприклад, для дачі, або це резервне джерело у разі відключення електроенергії. У першому випадку його потужності має вистачати на все електроустаткування будинку. У другому достатньо лише того, що покриває ключові потреби, наприклад, освітлення, сигналізація, паливний котел та водяна помпа.
Щоб розрахувати потрібну потужність, слід підсумувати потужність всього електрообладнання будинку, додати 20–30%, а також виправлення на пускові струми, які бувають значними. Для мінімального споживання може вистачити 1–2 кВт, для великої кількості електроустаткування — 2–3 кВт.
Вид палива
За типом палива розрізняють генератори:
- Бензинові — легкі, компактні та мобільні. Вони підходять для кемпінгу, невеликого будинку, будмайданчика, гаража, дачі. Вони досить гучні, проте тихіше дизельних і менше вібрують, безперебійно працюють кілька годин, тоді потребують перерви.
- Дизельні — громіздкі й галасливі, але й потужніші, менше нагріваються і здатні кілька діб працювати без перерви. Для 1 кВт енергії вони споживають менше палива, ніж бензинові, тому за потреби тривалої роботи вигідніші. Дизельні генератори підходять для великих об’єктів і можуть бути основним джерелом електроенергії.
- Газові — під’єднуються до магістральної газової мережі або працюють від балонів зі зрідженим газом. Вартість пропану та метану невисока, тому газові генератори економічні. Під час згоряння газу утворюється значно менше токсичних атмосферних викидів, тож вони екологічні. Газові генератори, що працюють від магістральної мережі, потребують професійної установки та погодження з газорозподільною компанією.
- Двопаливні генератори дають змогу перемикатися між двома типами палива, найчастіше вони газово-бензинові. Це дуже зручно.
Конструкція та принцип роботи
Відповідно до особливостей конструкції та роботи є синхронні, асинхронні, інверторні генератори. Вибір залежить від виду обладнання в оселі, впливає також вартість: найдорожчі інверторні генератори, найдешевші — асинхронні безщіткові.
Синхронні генератори створюють стабільну напругу й постійну частоту, тому підходять для електронних приладів: телевізори, комп’ютери, газові котли тощо.
Асинхронні генератори без щіток підходять для більшості побутових приладів, як от електроплити та холодильники. Вони компактні, дешевші й не потребують обслуговування. Однак їхня напруга може бути недостатньо чистою для чутливого обладнання.
Інверторні генератори змінний струм перетворюють на постійний і назад. Як наслідок виходить напруга високої чистоти та стабільності, яка підходить для чутливого обладнання, наприклад, медичного. Інверторні генератори економічні, оскільки здатні регулювати потужність, підлаштовуючись під навантаження, вони працюють тихіше за всіх інших, компактні та легкі. Єдиним недоліком є висока вартість.
Якщо ви маєте чутливе обладнання, слід вибирати синхронний або інверторний генератор. Зазвичай для домашніх потреб чистоти напруги синхронного генератора достатньо, тому немає потреби переплачувати за інверторний. Якщо ж чутливого обладнання немає, підійде асинхронний безщітковий тип. Якщо ви не обмежені в коштах, а в оселі багато електроніки, розгляньте можливість придбання інверторного генератора.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.