“Піраміда в законі”: як організатори фінансової афери B2B Jewelry уникають покарання

21:34
Автор: Vежа
Become a Patron!

Організатори найбільшої фінансової піраміди останніх років, створеної на Вінниччині B2B Jewelry досі на волі, а їхні представництва продовжують працювати. Попри рішення суду, головні автори грандіозної афери не носять навіть електроннй браслет. 

Про це йдеться в розслідуванні, опублікованому днями на “Європейській правді”. Так, на ЄП нагадують, що наприкінці серпня 2020 року в СБУ заявили, що заблокували діяльність компанії. “У рамках кримінального провадження правоохоронці провели 48 обшуків у Київській і Вінницькій областях та в Одесі.

За даними СБУ, за час роботи B2B Jewelry організатори встигли придбати острів з нерухомістю на Дніпрі, 18 елітних позашляховиків вартістю близько 100 тис дол кожен та інше майно на 250 млн дол.

Кількість вкладників компанії, за інформацією правоохоронців, на момент проведення обшуків становила близько 600 тис.

Однак після серії обшуків “піраміда” продовжила роботу – її відділення ніхто не закривав. Більше того, вони досі працюють і нарощують армію вкладників завдяки рекламі, яка обіцяє з екранів, білбордів і банерів фантастичні заробітки”, – пишуть журналісти.

 

Фігуранти досі на волі

За інформацією джерел видання, серед організаторів та виконавців злочинної схеми – близько 500 людей, включаючи продавців, консультантів, касирів та менеджерів.

“Головних фігурантів, які розвивали “фінансову піраміду”, близько 25. Майже всі – вихідці з Вінницької області. Підозру оголосили трьом: організатору Миколі Гонті, його дружині Олені – засновниці благодійного фонду “Зимородок”, що фігурує в розслідуванні, та головному бухгалтеру компанії”, – йдеться в публікації.

ЄП повідомляє, що “Олені Гонті вручили підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. Йдеться про “шахрайство з фінансовими операціями” (частина 3 статті 28, частина 2 статті 222 Кримінального кодексу) та “легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом” (частина 3 статті 209). Карається до 12 років позбавлення волі.

Журналісти зазначають, що попри те, що поліція просила для Гонти тримання під вартою, суд вирішив, що достатньо лише цілодобового домашнього арешту. А пізніше цей запобіжний захід змінили на ще більш м’який – цілодобовий домашній арешт.

Аналогічна історія відбулася і з організатором піраміди Миколою Гонтою: слідчі також просили для нього тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 8,7 млн, але суд обрав йому спершу домашній арешт, а наразі – лише особисте зобов’язання.

 

Більше того: за даними співрозмовників ЄП, ні у Олени Гонти, ні у Миколи Гонти, ні у головного бухгалтера піраміди немає жодних запобіжних заходів.

Як повідомляють у виданні, представництва B2B Jewelry продовжують працювати принаймні у Києві, щоправда сертифікатів на надприбутки вже не продають, обмежуються лише срібними прикрасами, за які, втім, обіцяють виплачувати не менш фантастичний кешбек.

Більше про схему, за якою працює “вінницька” фінансова піраміда, яка може конкурувати з сумнозвісною МММ, як вінницькі студенти стали жертвами фінансових махінацій Гонти і Ко і як благодійні фонди стали “конвертами” для виводу надприбутків піраміди – читайте у повній версії розслідування на сайті “Економічної правди”