Піаніст Майдану презентує персональну виставку картин у Вінниці

16:45
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:35

Піаніст Майдану, якого називають ще Piano Extremist, презентує у Вінниці свої роботи на аукціоні, а також зіграє безкоштовний концерт.

20 травня з 12.00 – 19.00 у Вінницькій торгово-промисловій палаті (Соборна, 68) відбудеться одноденна художня виставка-аукціон робіт Piano Extremistа. У мережі чоловіка можна знайти під іменем або ж псевдонімом Богдан Дніпров. Хоча сам він під час прес-конференції не називав ні свого імені, ні прізвища, аргументуючи це тим, що він не хоче аби його хтось впізнавав на вулиці. На його думку – це така своєрідна маска, яка дозволяє людям сприймати лише його музику або його мистецтво.

Його знають як Piano Extremist, а фото, де чоловік грає на піаніно на барикадах Майдану, публікувалося по всьому світу. Богдан Дніпров часто дає благодійні концерти в зоні АТО та в інших містах України. Та окрім музики, велику роль в його житті відграє і художнє мистецтво.

Чоловік розповідає, що почав малювати у 2015 році, коли приїхав до знайомої в Одесу і жив там три дні. В певний період він також захотів спробувати і малював просто олійними фарбами та пальцями. Тоді ж він створив три своїх перших маленьких картини. Після цього чоловік зрозумів, що йому дуже хочеться малювати і навіть музика відійшла на друге місце. Малює він  майже щодня, а грає тепер рідше.

– Це зараз я розумію, що тоді, малюючи, мені ставало набагато легше. Тепер, якщо я починаю малювати, я відчуваю себе на 100 відсотків щасливою людиною. Насправді я вибачаюся, але в мене говорити виходить набагато гірше, ніж грати.

Роботи художника це рефлексія на війну, його внутрішній світ.  Основною метою Piano Extremistа є випустити  500 дисків першого альбому, до якого увійшли твори написані під час Майдану та війни, а також допомогти одному підрозділу військових, назву якого він не уточнював.

Перша виставка художника відбулася у січні цього року у Львові.

– Там була серія, яка буде і тут у вас представлена, «Замальовки з війни». Ця серія створилася випадково. Мені хотілося малювати там на Сході, але було безглуздо і смішно тягнути туди фарби і полотна, тому вирішив взяти з собою набір для скетч-замальовок і звичайний чорний олівець. Тоді я малював те, що бачу: техніку, хлопців, різні ситуації.

Загалом на сьогоднішній день митець намалював 239 картин, останню закінчив цієї ночі.

Журналісти не оминули питання про те, чому чоловік не відкриває своє обличчя та навіть на прес-конференцію прийшов у масці.

– Я не маскуюся. Це дуже зручно, тому що мене не впізнають на вулиці і в першу чергу я таким чином застрахований від того, щоб не схопити зіркову хворобу. Я зараз вийду, зніму маску і стану звичайною людиною , тим, ким я є. На Майдані всі знають, чому це було актуально. Але виявилося, що в мене це свого роду протест проти того, що навіщо людині яка прийшла послухати музику, бачити обличчя виконавця, знати його прізвище. Дуже дратує, коли люди починають копатися в твоєму особистому житті. Насправді моє особисте життя це на 99% творчість. Тому ця така таємничість зберігає мої сили для того, щоб займатися творчістю.

Митець також зізнався, що не часто долучається до виставок чи аукціонів. Та його картини купують люди навіть із закородону. Для чоловіка це, в першу чергу, спосіб подолати стрес.

-Тільки тоді ,коли я малюю або граю для людей – тільки тоді я відчуваю, що я живу.

Наразі ще не відомо  скільки буде робіт на виставці, адже деякі із тих, які автор хотів би показати, знаходяться у приватних колекціях. Та загалом, на першому поверсі Експоцентру можна буде побачити близько 80 робіт митця та лише деякі з них придбати на аукціоні. Художник також розповів, що спеціально до вінницької виставки працює над новими роботами, адже масштаби локації його дуже вразили та відзначив, що вінницькі організатори дуже відповідальні та дійсно зацікавлені.

Чоловік також зазначив, що для нього виставки та концерти для нього є дуже важливими. Під час них та після люди плачуть, діляться своїми враженнями, але найбільш приємне для автора те, коли його творчість спонукає до дій. Коли хтось починає знову грати, або малювати і знаходить своє місце в житті.

– Моя ціль, щоб моя музика і творчість спонукала людей до дій. Емоції це круто, але емоції минають і все залишається як було і ми стоїмо на місці. Я роблю те, що торкає моє серце найбільше.

Локальні організатори у Вінниці Сергій Сидорук та Валентина Погребняк додали, що на подію запросили місцевих поетів, а також показуватимуть документальні фільми про Майдан та війну. Враховуючи багато факторів, точний графік аукціону організатори повідомити не змогли, але запрошують всіх відвідати виставку з 12.00 до 19.00 у Вінницькій торгово-промисловій палаті (Соборна, 68)

Загалом під час прес-конференції було помітно, що піаніст нервує, інколи він робив довгі паузи, а інколи відповідав дещо завуальовано.

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.