Перетворити сміття на добриво: у вінницьких школах розводять каліфорнійських хробаків. ВІДЕО

9:07
Автор: Vежа
Become a Patron!

Дві вінницькі школи перемогли у конкурсі екологічних ініціатив й тепер у закладах розводять каліфорнійських хробаків. Вони допомагають перероблювати органічні відходи та опале листя на гумус. 

Школа-гімназія №30 перемогла у конкурсі екологічних ініціатив й на призові кошти (а це понад 20 тисяч гривень) придбали чотири контейнери для компосту та чотири сім’ї спеціальних хробаків, повідомляють у сюжеті телеканалу “ВІТА”.

 

Вчителька інформатики Оксана Палій розповіла, що восени все опале листя школярі збирали у великі пакети та виносили, але згодом у них виникла ідея переробляти листя на добриво. Тоді у школі написали проект з яким перемогли у конкурсі екологічних ініціатив.

– Кожна сім’я містить понад півтори тисячі черв’ячків. Замовляли ми їх на київській фермі, – додає Оксана Палій. – Контейнери побудовані таким чином, що гумус осідає внизу і його можна звідти діставати. Є спеціальний люк. У нас немає такого процесу, що переробили до кінця і забрали. Це буде постійний цикл перетравлення листя та відходів.

Доглядати за хробаками не важко, але важливо не забувати їх підгодовувати. Учениця дев’ятого класу Ксенія Поважнюк розповіла, що у меню хробаків, окрім листя, ще відходи з їдальні. Таким чином хробаки утилізують органічні відходи та перетворюють їх на гумус. Крім того, школа зможе зекономити кошти, які раніше витрачали на вивіз опалого листя.

Ідеєю виготовлення органічних добрив зацікавились також у школі №19, яка розташована на Старому місті. Вони також здобули перемогу у конкурсі еко-ініціатив. Поряд зі школою є невеликий парк, а рослини необхідно підживлювати. Тому у цій школі також розпочали розводити каліфорнійських хробаків.

– Діти наші погодилися приносити відходи, які є вдома, їдальня наша можу щось дати, – розповіла вчителька географії школи №19 Алла Арсенюк. – Для того, щоб це не пропадало, а в нас був гумус, ми вирішили придбати каліфорнійських черв’яків. 

Додають, що завдяки їм тепер процес переробки опалого листя на добриво відбувається втричі швидше. Тепер на території школи розташовано декілька контейнерів з хробаками. Протягом півроку їх будуть підгодовувати, а після того отримають компост для підживлення дерев.

За словами очільниці департаменту освіти міської ради Оксани Яценко, саме такі проекти та конкурси виховують соціально-свідомих дітей, які бережуть зелені насадження та переймаються благоустроєм території.

Читайте також: Природа розумніша, ніж здається: чим корисний компост і хто компостує сміття у Вінниці. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.