3 листопада – третя річниця відкриття Донецького Національного Університету в Вінниці: саме цього дня привітають 23 переможців конкурсу мурал-арту, що проводить університет, аби оновити та осучаснити внутрішній простір колишньої будівлі заводу “Кристал”, де зараз знаходиться головний корпус ДонНУ.
Сірі стіни хочуть перетворити на креативний і надихаючий студентський простір. Остаточні результати конкурсу оголосять на мистецькому форумі 20 грудня. Про це сьогодні говорили в університеті на прес-конференції, присвяченій старту конкурсу стінопису “Гуляючи коридорами Стусівського університету у Вінниці”.
Ректор ДонНУ ім.Василя Стуса Роман Гринюк, розповідаючи про конкурс, зазначив, що приміщення, в якому проходила прес-конференція, в 2016 році переобладнали на креативний студентський простір, що слугує студентам як коворкінг. Тепер черга за коридорами: їх також хочуть освіжити й створити творчу та креативну атмосферу у закладі. Як стверджують в університеті, це студентська ініціатива.
Його думку підтримали присутні вінницькі чиновники: заступник голови Вінницької міської ради Владислав Скальський та перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко. Вони висловили надію, що вільна та креативна студентська аура відобразиться в арт-композиціях на стінах коридорах університету.
Тематика малюнків, за задумом організаторів, повинна стосуватися однієї з трьох тем: Вінниця-Донецьк, Василь Стус та природничі науки. Вік учасників – від 2-х до 102-х.
- Вимоги до робіт – це тематичність, професійна майстерність, креативність, – розповів на прес-конференції Олександр Никитюк, художник та мистецький куратор проекту. – Роботи повинні подаватися у форматі А3 із зазначенням назви, опису, авторства. Важливо, аби художник не лише створив ескіз, а зміг перенести його на поверхню стіни, це вимагає певного досвіду, тому ми створимо допоміжну групу митців, що підтримають втілення авторами своїх задумів.
Малюнок наноситимуть на стіну за допомогою проектору, а потім розмальовуватимуть акриловими фарбами. Роботи будуть вестися під час навчального процесу, але це не заважатиме студентам, вважають в університеті.
Конкурс буде розділений на дві частини. Перша стартує сьогодні, 11 вересня, оголошенням конкурсу – з усієї України очікують заявки та ескізи майбутніх малюнків. Прийом робіт закінчиться 20 жовтня і вже наступного дня стартує онлайн-голосування, яке триватиме до 1 листопада.
3 листопада засідатиме Журі, яке включає 15 осіб (вище керівництво університету, представники місцевої влади та ГО, 3 голів студентського самоврядування та 4 представники мистецьких кіл міста). З урахуванням результатів глядацького голосування Журі оголосить 23 переможців. Художників запросять до ДонНУ, де вони втілять свої ескізи на 2-му та 3-му поверхах корпусу, де розміщуються природничі факультети. Процес стінопису триватиме з 9 листопада до 6 грудня.
А далі почнеться другий етап конкурсу: з 8 до 18 грудня пройде онлайн-голосування за найкращий втілений проект – композицію, намальовану не на папері, а на стіні. 20 грудня на мистецькому форумі підведуть підсумки проекту та нагородять переможців.
Призовий фонд передбачає 5000 грн за І місце, 3000 грн – за ІІ місце і 2000 грн – за ІІІ місце.
Як розповіла координаторка проекту, співробітниця Центру Інноватики та стратегічного розвитку ДонНУ Юлія Пачос, загалом бюджет проекту складає близько 100 тис грн. Так, Вінницька міська рада допомогла у підготовці стін до роботи (вони вже прогрунтовані та пофарбровані), Вінницька ОДА – матеріалами (пензлями, фарбами тощо), ГО “Подільська агенція регіонального розвитку” надала призовий фонд, а Британська Рада (в рамках проекту “Активні громадяни”) надає інформаційну та технічну підтримку, взяла на себе проведення мистецького форуму.
Заявку на участь у конкурсі можна подати за цим посиланням. Детально умови конкурсу викладені в Положенні:
Фото – Андрій Завертаний
Дякуємо!
Тепер редактори знають.