Паркінг чи «свічка»: вінничани прийшли до мерії запитати, що будують на Чорновола і чому тріскає асфальт

14:54
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Півтора десятка вінничан прийшли 17 березня під стіни мерії, аби викликати міську владу на діалог та запитати – що саме будується на вулиці Чорновола. Адже побоюються, що замість обіцяного 12-ти поверхового паркінгу там може з’явитися звичайний житловий будинок.

  • Ми побачили на багатьох інтернет-ресурсах, що поряд із нашими будинками – це житловий комплекс «Набережний квартал» – розпочалися якісь будівельні роботи. Коли поцікавилися у забудовника, що там буде, нам дали проект. І він суттєво відрізнявся від того, що було повідомлено і зображено в статтях у ЗМІ, в тому числі і на Vежі.

Багатоповерховий паркінг на 300 місць збудують у Вінниці на Чорновола

  • На фотографії проекту, наданому нам забудовником, чітко видно, що ця будівля має балкони й аж ніяк не схожа на паркінг. Коли ж ми показали це головному архітектору міста Олександру Рекуті, він сказав, що там буде паркінг, але нічого не сказав щодо різниці у цих фотографіях. І ми тепер не розуміємо, що ж там будується.

  • До того ж, ніхто з нас – жителів Набережного кварталу і жителів вулиці Громова, котра поряд із будівництвом, не пригадує жодних громадських слухань щодо цього будівництва, – сказав голова ініціативної групи Валерій Кицик.

Але, за його словами та за словами інших вінничан, котрі живуть поряд із майбутнім будівництвом, головна проблема зовсім не в забудові. Мешканці вулиці Громова та «Набережного кварталу» побоюються, що через забудову їхнім будинкам загрожує підтоплення з огляду на близкість річки Тяжилівка.

  • Ми побачили, що частину річки було загороджено будівельним парканом, поставили там трубу і решту засипали. Фактично, вони не лише будуються в прибережній зоні, а й на річці, наскільки я розумію. У нас поряд із забудовою асфальт потріскався, який поклали навколо «Набережного кварталу», – каже інший учасник мітингу та показує на смартфоні фотографії потрісканого асфальту. – Це я з вікна квартири знімав.

На мітинг прийшли переважно чоловіки, але згодом підтягнулися двоє бабусь. Вони більшість свого життя живуть на вулиці Громова й розповідають, що не чули про громадські обговорення чи слухання і не знали, що має будуватися паркінг.

За хвилин 15 після початку зібрання з будівлі мерії вийшов заступник міського голови Сергій Матусяк. Сказав, що готовий всіх вислухати та запросив зайти до кімнати прийому на першому поверсі. Або просив зачекати, поки вдягнеться – вийшов на вулицю лише в костюмі, без верхнього одягу. Мітингувальники вирішили зачекати деякий час – поки ще хтось доєднається, заодно і з журналістами ще поспілкуються.

  • Ще одна наша вимога – чи можливо якось змінити поверховість цієї забудови, бо 12 поверхів – то вийде ще вище за наші будинки. А деякі покупці квартир платили більші суми грошей – приблизно, на тисячу гривень переплачували – щоб був гарний краєвид з вікна, а не паркінг із чадом від автівок.

Врешті, зачекавши ще 10 хвилин, мітингувальники пішли на перемовини.

  • Я вдячний, що ви з нами погодилися на діалог, сподіваюся, з того вийде якийсь конструктив. Бо ми не хочемо перекривати дороги чи палити шини. Принаймні, поки що, – сказав пан Валерій.

Спершу заступник мера розвіяв сумніви вінничан – там будуватиметься саме паркінг і нічого іншого будуватися не може.

  • На засіданні виконкому було затверджено проект саме будівництва паркінгу, де на першому поверсі мають бути комерційні заклади – магазини, а на останньому – ресторан. Між ними решта поверхів – паркінг. Ще був варіант зробити комерційним перший поверх, далі паркінг від другого до шостого поверхів, а далі офісні приміщення, ресторани, спортивний комплекс. Однак цей варіант ми відкинули і дали дозвіл на проектування паркінгу. Крім того, на річці Тяжилівка має відбуватися реконструкція річкового колектора, – запевнив Матусяк.

  • А в мене у квартирі плитка потріскалася, стеля, – каже молодий чоловік з числа мітингувальників. – Що мені з цим робити? Хтось це компенсує?

  • Треба розібратися, що стало причиною руйнувань асфальту, що призвело до тріщин у вашому житлі. Чи це підготовчі роботи до будівництва, чи це через якісь роботи у колекторі, чи що інше.

Заступник мера запропонував дослідити “поведінку” річки Тяжилівка – в результаті будівництва і реконструкції колектора, а також ґрунтових вод опісля будівництва і «Набережного кварталу», і початку будівельних робіт паркінгу.

  • Давайте вчинимо так: у понеділок, вівторок, чи максимум в середу ми з вами зустрінемося, запросимо на зустріч проектувальника, який проектував «Набережний картал-1» і «Набережний квартал-2» – тому що ми не знаємо причин чому в ваших квартирах тріснули стіни. Ще нам обов’язково на цій зустрічі буде потрібен представник організації, яка здійснює технічний нагляд за реконструкцією колектора. Також, нам потрібен підрядник, який проектував будівництво паркінгу.

  • То про які будівельні роботи може йтися, якщо у нас стільки проблем? Ми написали звернення на ім’я міського голови, підписалося більше 60-ти квартир, а в кожній квартирі мінімум по двоє людей живе, то вважайте, що цю цифру треба помножити на два. Ми просимо змінити поверховість – 12 поверхів то забагато. Ми згодні на шість, – кажуть вінничани. – Коли ми купували квартири, то нам повідомляли, що поряд не може бути будинків вище шести поверхів.

  • Я не знаю, які вам давали обіцянки продавці квартир. Я таких гарантій не давав. Але, я можу гарантувати, що не пізніше середи я постараюся зібрати в одному приміщенні всіх тих, хто є відповідальним за це будівництво. Я можу гарантувати, що я постараюся налаштувати усіх на плідну конструктивну співпрацю, щоб ми всі знайшли рішення на всі проблемні питання. І ця наша зустріч дасть розуміння як далі ця ситуація розвиватиметься: чи буде компромісне рішення, чи ми заходимо у фазу, в якій кожнен піде за своєю процедурою. Маю надію, що не дійде до судової тяганини.
  • І до палаючих шин, – додав Валерій Кицик.

Врешті, учасники зустрічі розійшлися в очікуванні нового зібрання. Вінничани мають визначити представників ініціативної групи, які надалі будуть спілкуватися із мерією та запропонованими учасниками наступного зібрання. Мають надію, що питання швидко вирішиться. А наразі отримали запевнення: будівельні роботи на місці майбутнього паркінгу поки що припиняться. Далі буде.

Фото автора