П’ять земснарядів та екскаватор-амфібія: як у Вінниці очищають Південний Буг. ФОТО

13:23
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці протягом останніх кількох місяців триває розчищення річки Південний Буг. З дна водойми вже підняли 67 тисяч кубів намулу, а наразі п’ять земснарядів працюють на ділянці від «клеверного» містка в напрямку школи №29. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, сьогодні, 29 липня, міський голова Сергій Моргунов проінспектував хід робіт.

Як відомо, проект реалізується за кошти бюджету Вінницької ОТГ та має на меті покращити санітарний стан річки та її гідрологічний баланс, що позитивно вплине на якість питної води.  Для очищення русла річки в минулі роки за кошти міського бюджету було придбано два земснаряди та баржу. Очищують спецтехнікою дно ріки на глибині понад 2 метри.

 

 

Очищення відбувається в кілька етапів. Перший – ділянка довжиною 3080 метрів між мостовим переходом об’їзної дороги та районом 29-ї школи. Другий етап – між районом 29-ї школи та островом Кемпа (довжина ділянки – 3400 метрів). Третій етап розчистки – ділянка довжиною 6900 метрів між островом Кемпа та греблею Сабарівської ГЕС.

Заступник директора департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк зазначив, що загалом в межах міста Вінниці планується розчистити 13 380 метрів русла Південного Бугу. Загалом проектом передбачено підняти з дна 345 тисяч “кубометрів” намулу.

 

 

Керівник підприємства ТОВ «ПМК КИЇВ» Вадим Білоконь розповів, що над розчисткою дна, окрім земснарядів, працюють одна баржа та екскаватор з подовженою стрілою. Пояснюється, що таку техніку задіяно для того, щоб не зупиняти роботу земснарядів і був безперервний цикл.

– Ми вже вичистили 67 тисяч кубів намулу. На спеціальних майданчиках ми його сушимо кілька тижнів, після чого будемо вивозити на полігон. Зараз працює п’ять земснарядів. В день підіймають по 5-6 тисяч кубів ґрунту. На важких ґрунтах, де вже не можуть справитися земснаряди, застосовується екскаватор-амфібія з баржею. Він ковшем дістає ґрунт і вантажить його на баржу. Це унікальна баржа для України, виготовлена по спецзамовленню та працює як самоскид, – розповів Білоконь.

 

 

Над очисткою техніки працюють як земснаряди, придбані за кошти міського бюджету, так і орендовані підприємством-підрядником. Очільник міста Сергій Моргунов зазначив, що це досить дороговартісний проект, тому розрахований він на кілька років. Наразі роботи здійснюють виключно за кошти бюджету Вінницької ОТГ.

Міський голова зазначив, що перша черга робіт в межах Вінниці розрахована на два роки. Разом із тим Моргунов нагадав про проблематику щодо передачі “Вінницяоблводоканалу” місту.

– Цей проект розрахований на 5-6 років, якщо буде більше фінансових ресурсів, то цей процес може пришвидшитися. На жаль, на сьогоднішній день обласна рада не має розуміння, що водоканал потрібно передати Вінницькій міській територіальній громаді. Хоча «Вінницяоблводоканал» фактично обслуговує 80% мешканців міста Вінниці, – каже Моргунов. – З іншого боку, я не розумію, чому тоді водоканал і обласна рада звертаються до нас, щоб ми їх фінансували, якщо, – як вони стверджують, – у них все добре з фінансової точки зору. То чому тоді ми маємо виділяти їм кошти з бюджету громади?

 

 

Фото – з сайту ВМР

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.