П’ять років після розстрілів: у Вінниці вшанували пам’ять Небесної Сотні. ФОТОРЕПОРТАЖ

11:10
Автор: Vежа
Become a Patron!

18-20 лютого в Україні згадують Героїв Небесної Сотні – людей, які п’ять років тому загинули під час Революції Гідності. У Вінниці, серед інших заходів, відбулося покладання квітів до встановленого минулоріч на честь загиблих майданівців “Дерева свободи”. 

Троянди та гвоздики, по одній та букетами принесли на Майдан Небесної Сотні очільники та депутати міста та області, представники духовенства й зокрема Владика Симеон, а також рятувальники, військовослужбовці та інші вінничани. Також прийшла вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні мати загиблого на Майдані Максима Шимка – Зоя Кузьменко.

     

Перед тим, як відбулося покладання квітів до “Дерева свободи”, юні патріоти продемонстрували танець, присвячений Героям Майдану та зокрема тим, хто так і не дочекався з Революції Гідності своїх синів та дочок. Під час танцю четверо вокалістів наживо виконували пісню, яка, звісно, теж була присвячена Героям.

     

Після хвилини мовчання, заграв Гімн України у виконанні оркестру. Зоя Кузьменко, матір Максима Шимка, одного з загиблих на столичному Майдані, першою поклала квіти до “Дерева Свободи” та, стримуючи сльози, виголосила коротку промову.

– П’ять років тому в Києві на Майдані Незалежності сталися масові вбивства, на Інститутській. 18 лютого п’ять років тому загинув наш земляк, Валерій Брезденюк із міста Жмеринки. Коли почались криваві події, багато людей не могли повірити, що таке сталося, але наші діти, Небесна сотня, і не тільки Небесна Сотня, бо є багато поранених – до двох тисяч людей – просто вийшли за Україну. Як говорив наш Максим (Шимко – авт.), коли побили дітей, він казав “Бити дітей не можна, бо діти – то святе”. І через те вони всі вийшли на Майдан. Діти вийшли за Європу, бо їм хотілося такого життя, як в Європі, а наші уже вийшли за Україну, за те, щоб вам, земляки, жилося краще, щоб Україна була краща в світі, – сказала Зоя Кузьменко.

Після цього оркестр заграв “Плине кача” і люди понесли квіти до меморіалу. Під час цього на “Дереві свободи” засвітилися квітки вишні, які опадають на мапу України.

       

У той же час на Європейській площі студенти місцевих навчальних закладів влаштували флешмоб до річниці початку розстрілів протестувальників у Києві. Кілька десятків студентів стали на площі у формі числа 107 – саме стільки загиблих майданівців відносять до Небесної Сотні.

 

    

Перед флешмобом ведучі заходу згадали, як починалося 18 лютого в Києві п’ять років тому: тоді на Майдані був оголошений Мирний наступ – похід до Верховної Ради. Однак вже вранці на протестувальників напали організовані групи “тітушок”: перші сутички із застосуванням каміння та гранат розпочалися в Маріїнському парку ще вранці. За тим в урядовому кварталі розпочалися справжні бої з використанням коктейлів Молотова та вогнепальної зброї.

   

Вже близько обіду в Кріпосному провулку і в напрямку вулиці Інститутської розпочалася атака “Беркуту”. Саме тоді світ дізнався про масові жертви в серці столиці європейської країни. Правоохоронці спільно з тітушками жорстоко убивали мирних протестувальників: старших чоловіків, студентів та навіть жінок літнього віку.

Кульмінацієїю флешмобу став запуск голубів в небо, а також розгортання великого синьо-жовтого прапору, який розташували перед цифрою 107.

 

     

Нагадаємо, під час подій на столичному Майдані загинуло троє людей, які були родом з Вінниці та області: Максим Шимко, Валерій Брезденюк та Леонід Полянський. На честь загиблих майданівців було створено скульптуру у вигляді вишні, з якої опадають 107 квіток (за числом вбитих протестувальників під час Революції Гідності). Бронзовий меморіал висотою п’ять з половиною метрів встановлена 23 лютого 2018 року на постаменті у вигляді мапи України.

Читайте також: Суд встановив “беркутівця”, який убив вінницького майданівця Максима Шимка. ФОТО 

Шимко, Брезденюк, Полянський: у Києві на Майдані вшановують вінницьких героїв Небесної Сотні. ФОТО 

Сім’ї загиблих майданівців відкрили у Вінниці меморіал на честь Небесної сотні. ФОТОРЕПОРТАЖ

Фото Андрія Завертаного, Ольги Мірошниченко та Вадима Козака

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.