П’ять локацій та понад 40 мистецьких подій: у Вінниці відбудеться “AIR Fest Vinnytsia”

10:45
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці наприкінці жовтня відбудеться триденний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва “AIR Fest Vinnytsia”. Організатори обіцяють понад сорок мистецьких подій, зокрема, виступ Dakh Daughters та ще п’яти музичних гуртів, вистави, інсталяції, виставки та багато іншого.

Фестиваль відбуватиметься 29-31 жовтня на різних локаціях, однак його опорною точкою стане колишній кінотеатр “Росія”.

Про фестиваль та його зв’язок з AIR Gogol Fest

Як зазначається на сайті “AIR Fest Vinnytsia”, (цей) “фестиваль – це платформа колаборацій великої кількості потужних креативних людей. Художники, музиканти, перформери, поети, актори, режисери, кіношники, культурні драйвери, мислителі, діджеї, медіа артисти, розробники новітніх технологій – коло дуже велике і всіх не ідентифікуєш. Але спільне у всіх – це рух творчості у грудях та думках, а також готовність діяти”.

“…Якщо у 2018 та у 2019 роках відбулись повноформатні фестивалі за підтримки команди Гогольфесту, то у 2021 році розпочнеться самостійний міський фестиваль AIR Fest Vinnytsia, підготовлений повністю командою вінницьких організаторів. Новий формат фесту відбудеться на декількох абсолютно нових локаціях в центрі міста (Загалом фестиваль відбуватиметься на п’яти локаціях – авт). Всього буде понад 40 мистецьких подій – вистави, концерти, інсталяції, виставки, майстер-класи, лекції, кінопокази, арт-вечірки!”

Що саме буде на фестивалі?

Наразі організатори ще не розкрили всі подробиці фестивалю, однак деякі деталі в межах різних програм уже відомі.

Так, в межах музичної програми фестивалю заплановані виступи Dakh Daughters з нетиповою програмою та ще п’яти українських сучасних музичних гуртів, які організатори оголосять згодом.

Театральна програма – це дві потужні і зовсім не характерні для Вінниці вистави. Спеціально буде обладнано театральну сцену в коледжі культури і мистецтв ім. Леонтовича. Одним з проектів театральної сцени буде музично-театральне дійствоСТУС. Перехожий” – вистава від театру ДАХ. Ця подія покликана нагадати містянам про таку видатну особистість нашого міста як Василь Стус.

Другою подією театральної програми буде сучасний одноактний балет “Ми / Паперові тигри” від baza.art people. Уже відомий і звичний тандем двох хореографів – Катерина Водзянська і Анатолій Водзянський – цього разу розширює свої межі, висловлюючи асоціації, пов’язані з темою сновидінь, за допомогою руху, повідомляють організатори.

Нічну програму називають “дифузією жанрів, де можна почути стільки непередбачуваної музики, що вистачить рефлексувати до кінця зими. Цього разу діджеї нічної програми не тільки гратимуть музику, але й будуть створювати візуальний супровід власних виступів за допомогою VJїнгу”.

В межах перформативної програми запланований показ двох крос-секторальних перформативних проектів, створених навколо питань “Як наблизитися до розуміння себе? Де шукати ключ?”.

– Проекти втілюються на межі поєднання сучасних технологій (Антон Мігунов), режисури пластики, роздумів та хореографії (Гліб Зельгін MŌN), живої музики (Костянтин Бушинський) та сценографії (Олександр Нікітюк).

Візуальна програма, на чолі з вінницьким художником Олександром Нікітюком, представляє серію авторських та групових проектів сучасного мистецтва художників з різних міст України.

Літературна програма фестивалю складається з декількох напрямів – прози, поезії та музичного супроводу.

– Одні з учасників літературної програми – Тарас Прохасько і Микола Доляк. Івано-Франківский письменник та Вінницький музикант створили спільний проект “Так але” і “Але не так”. Що за магію вони створили, ви дізнаєтесь на одній з локацій фестивалю, – зазначають організатори.

Також на фейсбук-сторінці фестивалю анонсували виступи Богдана Куценка та Костянтина Бушинського.

Крім цього передбачена й спеціальна “Site-specific програма” – проекти, які створюються спеціально під конкретну локацію, а тому їх неможливо було б створити в іншому місті. Ця програма фестивалю міститиме два спецпроекти, один з яких відбуватиметься 30-31 жовтня в Підземеллі капуцинів під Костелом святої Діви Марії Ангельської.

– Спецпроект передбачає використання новітніх технологій, які переплітатимуться з історичним місцем. Багато не розкажемо, щоб було цікаво, але скажемо, що будуть проектори, доповнена реальність і гострі відчуття, – розповідається на сайті.

Також організатори анонсують перший у Вінниці “перформанс-меппінг на закинутому поштамті “Going Postal”

Зазначається, що, окрім того, в рамках фестивалю будуть:

– поетичний трамвай
– панельні дискусії
– майстер-класи
– інсталяції
– кінозал
– “нічний двіж з діджиками та медіа-артом (дві ночі арт-вечірок до світанку)”
– фудкорт

Вартість квитків та необхідність вакцинації/тесту на коронавірус

Зазначено, що вхід на фестиваль буде можливий лише з абонементом або при купівлі одноденного квитка на вході. При цьому, у вартість абонементу входить прохід на всі програми та події фестивалю, крім театральних подій.

Наразі вартість абонементу складає 300 гривень. Абонемент можна придбати ТУТ.

Разом з тим, підкреслюється, що вхід на будь-яку локацію буде можливий лише за наявності дійсного сертифіката про вакцинацію або ПЛР-тесту, зробленого не раніше, ніж за 48 годин до початку події.

При цьому, перебування на всіх подіях та локаціях фестивалю буде можливе за умов використання відвідувачами захисних масок та температурного скрінінгу.

Вказується, що фестиваль існує завдяки Вінницькій міській раді та ГО “Мистецьке об’єднання “PLAI”.

Детальніше про наразі відомі деталі програми та інші подробиці фестивалю можна дізнатись ТУТ.

Ілюстративні фото з архіву Vежі