Отримати тонну добрив чи посівний матеріал: агровиробники Вінниччини відтепер можуть взяти участь у програмі USAID АГРО

12:35
Автор: Vежа
Become a Patron!

Програма USAID АГРО відтепер дозволить отримати тонну добрив або посівний матеріал соняшника на площу до 50 гектарів фермерам Вінницької, Житомирської та Черкаської областей. Таку можливість відкриють у Державному аграрному реєстрі (ДАР).

Про це повідомляє Вінницька обласна військова адміністрація.

Так, у межах ініціативи USAID на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна, агровиробники, які обробляють від 5 до 500 гектарів, можуть отримати міндобрива або насіння соняшника від Програми USAID АГРО. 

Допомогу нададуть за однією з трьох опцій на вибір заявника:

– 1 тонну мінеральних добрив для підживлення озимих культур (Сульфат амонію ((NH4)2SO4), Nitrogen 21%, Sulfur 24%)
– 1 тонну мінеральних добрив для основного та припосівного внесення на ярі культури (Нітроамофоска NPK 16:16:16 або Карбамід (СО(NH2)2), Nitrogen 46,2%)
– до 25 посівних одиниць насіння соняшнику компанії Лімагрейн (гібриди, призначені для класичної технології вирощування у розрахунку 1 посівна одиниця на 2 га).

Тому щонайменше 6 800 агроММСП отримають загалом шість тисяч тонн мінеральних добрив для підживлення озимих культур і основного та припосівного внесення на ярі культури, насіння соняшнику для класичної технології вирощування на площі 28 тис га.

Зазначено, що учасники мають забезпечити логістику доставки добрив/насіння з обласних пунктів розподілення власним транспортом/коштом.

Як подати заявку?

Подати заявку можна в ДАР у розділі «Доступні програми» – «Отримання від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) добрив та насіння соняшника». Заявку за цим конкурсом можуть подати агровиробники, які:

– Зареєстровані як юридичні особи або фізичні особи – підприємці, в тому числі сімейні фермерські господарства.
Мають загальну площу земельних ділянок у власності та/або в оренді від 5 до 500 га, розташовані в наступних областях: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська.
– Зареєстровані у ДАР. Заявники зможуть обрати один з трьох видів допомоги: мінеральні добрива для підживлення озимих культур або мінеральні добрива для основного та припосівного внесення на ярі культури або насіння соняшнику.
Відповідають іншим вимогам: не здійснюють господарську діяльність на окупованих територіях, території РФ та Республіки Білорусь, не є об’єктом санкцій відповідно до українського законодавства тощо (повний перелік вимог у ДАР).

Також інструкцію з реєстрації у ДАР можна глянути за ЦИМ посиланням, а інструкцію щодо входу в кабінет та редагування інформації – ТУТ.

Загалом реєстрація заявок тривала з 1 до 14 березня. Водночас, нещодавно повідомили, що через велику зацікавленість фермерів з Житомирської, Вінницької та Черкаської областей в отриманні мінеральних добрив Сульфат амонію ((NH4)2SO4), Nitrogen 21%, Sulfur 24%) для підживлення зернових та олійних культур, Програма USAID АГРО вирішила відкрити цю можливість і для них. Відтак, програма діятиме до завершення наявної кількості добрив і завершиться не пізніше 19 березня.

Фото – tetra-agro.com.ua

Читайте також: У Вінниці розпочалися весняні рейди з виявлення паліїв рослинних відходів

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.