Поруч із церквою євангельських християн-баптистів “Дім Євангелія” (на перехресті вулиць Максимовича та Хмельницьке шосе) з’явиться нова зона відпочинку для містян. Як виглядає це місце зараз – показували журналістам сьогодні, 3 жовтня під час виїзної наради міського голови Сергія Моргунова.
Як пояснив міський голова, ця ділянка завжди користувалася популярністю у вінничан, зокрема об’єкт був “культовим” для проведення весільних фотосесій. Та з часом ця зона стала занедбаною.
– Ми не могли просто залишити (цей об’єкт), щоб він зруйнувався повністю. Це було би не по-господарськи. До того ж, протягом останніх років постійно були звернення від громадян, прихожан храму та мешканців так званої Верхньої Вишеньки щодо приведення в порядок цієї території. Тому в межах можливостей міського бюджету та в рамках децентралізації вирішили, що потрібно все привести до ладу.
Роботи розпочались у травні поточного року. Станом на зараз основні завдання, що пов’язані зі складними технологічними процесами, які зазвичай займають багато часу – завершені. Перш за все було здійснено водовідлив з озера (для цього працювали дві дизельні станції), після чого проводились роботи з очищення акваторії та поглиблення озера.
– На перший погляд роботи здавались простими, аж поки ми їх не розпочали, – каже Юрій Семенюк, заступник директора департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради. – Застосовувалась досить важка техніка, екскаватори з великокубатурними ковшами, ціла процедура була по переміщенню грунту з озера, по осушенню озера, після цього – вивозу. Загалом майже 3 тисячі кубів грунту з намулом було вивезено. Після цього ми розпочали роботи по армуванню та бетонуванню чаші озера: застосовувались потужні металеві каркаси у вигляді опалубки, які зварювались між собою. Досить складно реалізувати і радіус (чаші озера – авт.). Хочу відзначити натхненність підрядників та їхні організаційні здібності, – розповів чиновник.
За словами Семенюка, роботи розпочалися з облицювання чаші всередині та зовні озера, а також облицювання майбутньої клумби, на місці якої раніше був занедбаний басейн. Окрім того, вже облаштовані бордюрні парапети та цілісні бордюри, що, за словами Семенюка, мають служити десятиріччями.
Розпочаті роботи по облаштуванню пішохідних доріжок тротуарною плиткою, під землею розведені мережі під зовнішнє освітлення. Окрім того, облаштовані спеціальні футляри для можливості влаштування в майбутньому системи поливу (без порушення благоустрою) клумби та зелених зон. Тривають роботи з облицювання чаші, озеленення, встановлення лавок та урн, ліхтарів, пішохідна частина ділянки викладається плиткою.
Загалом проектом загалом передбачено низку робіт: влаштування підпірних стінок навколо озера, вимощення плиткою площі навколо озера та пішохідних алей. Окрім того, передбачено влаштування клумби на місці басейну, сходів, облицювання підпірних стінок плиткою. Також на території встановлять систему відеонагляду. Роботи на об’єкті мають остаточно завершити до кінця жовтня цього року.
Окрім того, пішохідна алея цієї зони відпочинку виходить на Хмельницьке шосе та буде з’єднана з доріжкою, яка веде до Лісопарку. Міський голова доручив відповідальним за роботи опрацювати варіант благоустрою цієї частини шляху з влаштуванням освітленням та велосипедної доріжки до дитячого спортивного майданчику в Лісопарку.
– Тоді ми з’єднаємо парк Дружби народів, проспект Космонавтів, Лісопарк та цю територію. А якщо говорити на перспективу, що нам потрібно обговорювати в першу чергу з мешканцями, це малі річки, – сказав Сергій Моргунов. – Саме це озеро – це перший крок до створення такого повноцінного зеленого каркасу в мікрорайоні Вишенька.
Вартість проекту – 7 мільйонів 858 тисяч 957 гривень. Підрядник – ТОВ “Підприємство “Агропродсоюз”.
Як пояснив міський голова, спочатку вартість проекту становила близько 25 мільйонів гривень. Проте потім через таку високу вартість, до проекту було внесено зміни і сума зменшилась до майже 8 мільйонів. Детальніше про попередній проект читайте за ЦИМ посиланням.
За словами міського голови, наразі також тривають консультації з фахівцями щодо можливості очищення Вишенського озера. “Але в першу чергу нам потрібно працювати над очищенням річки Південний Буг” – наголосив Сергій Моргунов.
Сергій Моргунов також висловив надію, що наступного року при формуванні державного та місцевих бюджетів ситуація не погіршиться і питання фінансової децентралізації не буде згорнуте і місцеві громади матимуть можливість направляти відповідні ресурси на вирішення питання, що стосуються розвитку громад.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.